İlk Ziyareti Başhekim Sezikli’ye Yaptılar « Çorum Gündemi

27 Eylül 2021 - 01:05

İlk Ziyareti Başhekim Sezikli’ye Yaptılar

Çorum Tabip Odası Covid-19 pandemisi ile mücadele eden sağlık çalışanlarına destek olmak için bir dizi ziyaretlerde bulundu.

İlk Ziyareti Başhekim Sezikli’ye Yaptılar
Son Güncelleme :

02 Ekim 2020 - 8:50

Çorum Tabip Odası Covid-19 pandemisi ile mücadele eden sağlık çalışanlarına destek olmak için bir dizi ziyaretlerde bulundu.

İlk olarak Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mesut Sezikli ile makamında görüşen heyette Başkan Dr. Mustafa Azak, Genel Sekreter Prof. Dr. Ayşegül Taylan Özkan ve Yönetim Kurulu Üyesi Uzm. Dr. Bekir Ozan Elverici yer aldı.

Ziyaretlere Başhekim Yardımcıları Uzm. Dr. Murat Doğan ve Uzm. Dr. Mehmet Yalvaç ile Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Derya Yapar’da eşlik etti.

Covid-19 pandemisi ve hastane hekimlerinin çalışma koşulları hakkında görüş alışverişinde bulunulan bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başhekim Dr. Sezikli ”Canla başla mücadele eden ve büyük özveriyle çalışan hekimlerimize Çorum Tabip Odası’nın gösterdiği bu ilgi ve destek için teşekkür ederiz” dedi.

Başkan Dr. Mustafa Azak “Çorum Tabip Odası Yönetimi olarak odamızın asli görevi olan hekimlere destek olmak ve moral vermek amacıyla buradayız. Hekimlerimizin sürekli yanında olan ve çok önemli bir hizmeti yürüten siz idarecilerimize teşekkürü bir borç biliriz. Bu zorlu süreçten el birliği ile kurtulmayı ümit ediyoruz. Covid-19’a yakalanan tüm sağlık çalışanlarına acil şifalar diliyoruz. Halkımızı da pandemiyle mücadeleye etkin bir şekilde katılmaya ve panik yapmadan önlemlere uymaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Daha sonra Covid-19 poliklinikleri, yatan hasta servisleri ve merkezi laboratuvara geçen heyet buradaki çalışanlarla görüştü. Çalışma şartları, hastalığa yakalanan personelin durumu ve çalışanların moral-motivasyonu hakkında bilgi alındıktan sonra kendilerine çikolata takdimi gerçekleştirildi.

Son olarak pandemi ile mücadele eden ekibin başında yer alan Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Aysel Kocagül Çelikbaş’ı ziyaret eden heyet, görüş alışverişinde bulundu.

Çorum Tabip Odası Yönetim Kurulu olarak, “Covid-19 pandemisiyle mücadele eden arkadaşlarımızla gurur duyduğumuzu belirtmek istiyoruz. Kendi sağlıklarını riske atıp özveriyle çalışan tüm sağlık çalışanlarımızı takdirle karşılıyoruz. Özellikle sadece hastanenin kendi personeline değil özel hastaneler yanı sıra ilçelerdekiler de dahil olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına hizmet veren “Covid-19 Personel Polikliniği” üyelerinin ve Uzm. Dr. Tuba Kayır’ın başarılı çalışmalarını görmekten mutlu olduk. Pandemiyle mücadelenin her alanında yer alan Başta Başhekimimiz Prof. Dr. Mesut Sezikli olmak üzere tüm idarecilerimize, büyük bir özveriyle, çok yoğun bir şekilde poliklinik, servis ve laboratuvarlarda görev yapan başta hekimler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” denildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.