İskilip’te Hummalı Çalışmalar Başladı « Çorum Gündemi

31 Temmuz 2021 - 05:36

İskilip’te Hummalı Çalışmalar Başladı

İskilip Belediyesi havaların ısınmasını fırsat bilerek çevre düzenleme çalışmalarına başladı.

İskilip’te Hummalı Çalışmalar Başladı
Son Güncelleme :

16 Nisan 2021 - 11:12

İskilip Belediyesi havaların ısınmasını fırsat bilerek çevre düzenleme çalışmalarına başladı.

İskilip’te havaların ısınmasıyla birlikte, Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları hız kazandı. Havaların soğumasıyla yarım kalan çalışmalar kaldığı yerden devam ederken, farklı noktalarda kilit taşı döşeme ve peyzaj çalışmaları devam ediyor.

“ÇAMURA KİMSEYİ TERKEDEMEYİZ”
Başkan Ali Sülük yaptığı açıklamada; “ Alt yapı ve doğalgaz nedeniyle bozulan yollarımızı, İlçe vatandaşlarımızı mağdur etmemek için bir an evvel bitirme uğraşına girdik. Kısa sürede yarım kalan çalışmalarımızı tamamlayıp projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz. Havanın ısınmasını fırsata çevirerek çalışmalarımıza azami şekilde hız kazandırdık. Ekiplerimizle birlikte sizlerin refahı için durmaksızın çalışıyoruz. Kimseyi çamura terk edemeyeceğimiz gibi bu ilçede ki vatandaşlarımızın kaderi de çamura mahkûm olmayacak. Önce İlçem ve milletim diyerek ilk günkü gayretle çalışmaya devam ediyoruz ” dedi.

“BOZULAN YOLLAR TEMİZLENDİ”
Belediye Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri bahar yağmurlarının ardından Yazı kıran Mevkii başta olmak üzere çeşitli bağ ve bahçe yollarını küreyerek temizleme çalışması başlattı.

Başkan Ali Sülük, “ Bahar yağmurlarının ardından bozulan yollarımız için zaman kaybetmeden çalışmalara başladık. Yol hayat demektir ve yola verilen değer, hayata verilen değeri gösterir. Yollarımızın güvenli ve temiz olması lazım ki değerli halkımız bağına bahçesine rahat ulaşım sağlayabilsin. Bizler sizler için durmaksızın çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz ” dedi.

“PEYZAJ ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR”
Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından dikimi gerçekleştirilen, Fidanların sulanması esnasında taşmaması için; Belediye Ekipleri Fidanların kenarlarını çanak şeklinde taşlarla örüyor.

Başkan Ali Sülük, “ Dikimini yaptığımız fidanlarımızı sulama yaparken, verdiğimiz suların fidana faydalı olması ve fidanın dibinde kalması için etraflarını çanak olacak şekilde havuz haline getiriyoruz. Bu çalışmamızın ardından ilçemizde peyzaj çalışmalarımıza devam edip; ilçemizde yeşilden söz edilir hale getireceğiz. Durmadan üretiyor, sizler için gece gündüz çalışıyoruz ” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.