İskilip’te Ramazan Yardım Paketlerinin Dağıtımı Devam Ediyor « Çorum Gündemi

25 Temmuz 2021 - 03:48

İskilip’te Ramazan Yardım Paketlerinin Dağıtımı Devam Ediyor

İskilip Belediyesi tarafından, hayırseverlerin de desteğiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlar için hazırlanan Ramazan paketinin dağıtımına başlandı.

İskilip’te Ramazan Yardım Paketlerinin Dağıtımı Devam Ediyor
Son Güncelleme :

06 Mayıs 2021 - 14:01

İskilip Belediyesi tarafından, hayırseverlerin de desteğiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlar için hazırlanan Ramazan paketinin dağıtımına başlandı.

İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük’ün talimatıyla, Hilal Masa Birimi tarafından başlatılan Ramazan Paketleri dağıtımı; 14 mahalle de 300 aileye ulaşacak. Gıda ihtiyaç paketlerini, Belediye Meclis üyesi Hatun Çam, Hilal Masa Birimi Sorumlusu Seval Yönten ve görevli Zabıta Memuru Ergül Uysal tarafından, tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlara tek tek elden teslim ediliyor.

Ramazan ayı dolayısıyla hazırlanıp ihtiyaç sahibi insanlara dağıtılan gıda kolilerinin içinde siyah zeytin, tuz, makarna, nohut, şeker, mısır, pirinç, fasulye, bulgur, mercimek, un, salça, reçel, yağ, çay, sıvı sabun ve peçete gibi gıda ve hijyen ürünler bulunuyor. Öte yandan, İskilip Belediyesi Aşevinde pişen yemekler Ramazan ayı boyunca her gün 1500 kişiye Ramazan pidesi ve sıcak yemek ulaştırmaya devam ediyor.

“Birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi yaşatmaya devam edeceğiz”

Belediye Başkanı Ali Sülük, “Ramazan ayı; rahmet, mağfiret ve bereket ayıdır. Korona virüs salgınına karşı alınan tedbirler nedeniyle bu Ramazan’da vatandaşlarımızla aynı iftar sofralarında olamasak bile; birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerini yaşatmaya devam edeceğiz. İskilip Belediyesi olarak, tüm ekiplerimizle birlikte 7 gün 24 saat görevimizin başındayız. İçerisinde temel gıda malzemelerinin olduğu Ramazan Paketlerimizi, Hilal Masa Birimimiz aracılığıyla tespit ettiğimiz ve bize başvuran ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Ramazan ayı boyunca insanlarımızın yanında olmaya, kardeşlik ve dayanışma ruhu ile hareket etmeye devam ettik. Tüm vatandaşlarımızın ve Türk İslam Âleminin yaklaşan Kadir Gecesini ve Ramazan Bayramını kutlar, tutulan oruçlarımızın ve yapılan ibaretlerimizin Allah katında kabul olmasını dilerim” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.