İskilip’te TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve Sergisi Açıldı « Çorum Gündemi

19 Mayıs 2022 - 20:46

İskilip’te TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve Sergisi Açıldı

İskilip Hacı İsmail Kavlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde salgın sebebiyle ertelenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve sergi açılışı yapıldı.

İskilip’te TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve Sergisi Açıldı
Son Güncelleme :

08 Aralık 2021 - 14:13

İskilip Hacı İsmail Kavlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde salgın sebebiyle ertelenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve sergi açılışı yapıldı.

Fuarın açılışı İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu, İskilip Müftüsü Vahit Demiral, Ak parti İlçe Başkanı Yusuf Kaya, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve STK temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirdi.

Fuarda sergilenen projelerin sunumu Okul Müdürü Numan Yalvaçer’in rehberliğinde, proje yürütücüsü Yasin Şentürk sorumluluğunda, 75 okul öğrencisi, 20 danışman öğretmen ile gerçekleşti. Birçok öğrenci velisinin de katılım sağladığı fuarda pandemi koşulları sebebiyle katılımcılar grup şeklinde maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat edilerek salona alındı.

Yürütücülüğünü Yasin Şentürk’ün yaptığı Bilim Fuarında araştırma türünden 7, incelemeden 8 ve tasarım türünden 10 proje çeşidi olmak üzere toplamda 25 proje sergilendi.

Tematik alt proje alanlarına göre ilgili fuarda; Ekolojik Dengeden 1, Kültürel Miras ve Değerler Eğitiminden 6, Algoritma ve Mantuksal Tasarım 5, Biyo çeşitlilik 1, STEM 3, , Bilim, Tarih ve Felsefe 1, Medya Okur Yazarlığı 1,Su Okur Yazarlığı 1,Göç ve Uyum 1, Değerler Eğitimi 2, Sağlık ve Biomedikal Cihaz Teknolojileri 2, Finansal Okuryazarlık 1 proje sergilendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu açılışı yapılan fuar ile ilgili yaptığı konuşmada, “Bilim fuarları sayesinde farklı disiplinlerde proje kültürünü küçük yaşlarda öğrenip ileriki yaşlarda bilimsel çalışmalar yapılmakta. Öğrencilerimizin soru ve sorunlara çözüm bulma yoluyla bilimsel süreç becerilerinin kazandırılmasına katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Bu proje kültürü okulumuzda her sene katlanarak devam etmektedir. Bu sergide emekleri olan öğretmen ve öğrencilerimize kıymetli çalışmaları için teşekkür eder, başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.