Kavuncu, ‘Yalanınız Batsın’ « Çorum Gündemi

19 Ekim 2021 - 18:45

Kavuncu, ‘Yalanınız Batsın’

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, üniversite öğrencilerinin yurtlarda barınma imkanı bulunmadığına yönelik yaygın basında gündem olan yayınlar üzerine bir açıklama yaptı.

Kavuncu, ‘Yalanınız Batsın’
Son Güncelleme :

27 Eylül 2021 - 9:32

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncuüniversite öğrencilerinin yurtlarda barınma imkanı bulunmadığına yönelik yaygın basında gündem olan yayınlar üzerine bir açıklama yaptı.

Aynı zamanda uzun yılar eğitimci ve KYK Yurt Müdürlüğü görevlerinde bulunan Kavuncu, “Yalanınız batsın!’ başlıklı basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

‘BARINAMIYORUZ’ EYLEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

İstanbul’da ‘Barınamıyoruz’ eylemlerine katılanların barınmayla ilgili bir sorunu olmadığı resmi kurumlarca tespit edilmiştir. Eylemlere 127 kişinin katıldığı, 73’ünün İstanbul’da zaten ikamet ettiği ve barınmayla ilgili sorunlarının olmadığı, 28’nin başka illerdeki üniversitelerde okuduğu, 12’sinin ikametinin il dışında olduğu, 8’inin üniversiteye kaydının hiç olmadığı, 5’inin üniversite mezunu olduğu ve bir çoğunun da hiç yurt başvurusunda bulunmadığı gerçekleri milletimizle paylaşılmıştır.

ÇORUM’DA DA YURT SORUNU YOK

Çorum’da da üniversite öğrencilerimiz açısından hiçbir barınma sorunumuz yoktur. AK Parti öncesi ilimizde sadece 1000 olan yurt kapasitesi, şu an 6100 kapasite altı kat artışla beş yıldızlı otel konforundaki yurtlarımız, KYK personelimizin, gerek pandemi dönemindeki ve gerekse eğitim öğretim dönemindeki fedakar çalışmalarıyla sevgili öğrencilerimizin her türlü ihtiyacına cevap verecek nitelikte hizmetlerine devam etmektedir.

TARİHİNİN EN BÜYÜK YURT YATIRIMLARI

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti iktidarımız, göz bebeğimiz öğrencilerimizin daha iyi koşullarda eğitim alabilmeleri için Cumhuriyet tarihinin en büyük yurt yatırımlarını yapmıştır. 19 yıldır yapılan her yatırımda, atılan her adımda yarınlarımızın emanetçisi gençlerimize en iyi alt yapının oluşturulması düşüncesi yatmaktadır. Zira sağlam kökler üzerinde yetişecek, yükselecek gençlerimiz, güçlü ve büyük Türkiye’yi 2053 ve 2071 vizyonlarımıza ulaştıracak yegâne gücümüzdür.

SAYI 190 İKEN, 796’A ÇIKARILDI

19 yıl önce Ak Parti görevi devraldığında ülkemizde yurt sayısı sadece 190 iken bu günkü yurt sayımız 769’dur. 19 yıl önce 180 bin olan yurt kapasitesi 720 binleri geçmiştir. Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Hatay’a kadar 81 ilimize 241 ilçemize yurtlar yapılmıştır. 80 yılda yapılan yurtların 3 kat fazlasını yaparak hizmete sunan iktidarımız sayısal verilerin yanı sıra nitelik anlamında da yurtlarda devrim niteliğindeki hizmetlere imza atmıştır.

5 YILDIZLI OTEL KONFORU

AK Parti öncesi, barınma, ısınma, yemek, banyo gibi temel ihtiyaçlara dahi cevap veremeyen yurtlardan; AK Parti iktidarımızla, beslenme yardımının 9 liradan 570 liraya yükseltildiği, açık büfe yemek imkânın sunulduğu adeta 5 yıldızlı otel konforunda hizmet veren yurt konseptine geçilmiştir. Ayrıca, yurtlarda gerçekleştirilen programlarla, açılan, kurslar, seminerler, spor ve sanatsal etkinliklerle yurtlar, sadece yenilip içilip otel gibi kullanılan mekanların ötesinde, birer sanat merkezi ve mektep’e dönüştürülmüştür.

DÜZMECE TİYATROLAR

Diğer taraftan, maazallah milletin başına gelebilecek bir olumsuzluktan nemalanma peşinde koşan muhalefet de son günlerde ısrarla, yalanlarla, düzmece tiyatrolarla gurur tablomuz olan yurtlarımızla ilgili provokasyon peşinde koşmaktadır. Bu hizmetleri sabote etmek, gençlerimizi istismar ederek kamuoyunu yanıltmak için bazı eylemlerin sahnelediğini müşahede etmekteyiz. İstanbul’da “Barınamıyoruz” eylemlerine katılanların barınmayla ilgili bir sorunu olmadığı resmi kurumlarca tespit edilmiştir. Eylemlere 127 kişinin katıldığı, 73 inin İstanbul’da zaten ikamet ettiği barınmayla ilgili sorunu olmadığı, 28’nin başka illerdeki üniversitelerde okuduğu, 12’sinin ikametinin il dışında olduğu, 8’inin üniversiteye hiç kaydının olmadığı, 5’inin üniversite mezunu olduğu ve birçoğunun yurt başvurusu olmadığı gerçekleri milletimizle paylaşılmıştır. CHP lideri Sn. Kılıçtaroğlu’nun olmayan yurt sorununu bir yılda çözerim dediği dakikalarda; İBB’nin 2018 yılında yapımına başladığı 1875 kişilik yurt projesinin CHP’li İmamoğlu tarafından askıya alındığı ortaya çıktmıştır. Fütursuzca bir birlerinden dahi haberi olmayanların mumları anında sönmüştür.

403 BİN ÖĞRENCİ YURTLARA YERLEŞTİ

Ayrıca, hiçbir gencimizin mağdur olmaması için bütün Valilerimiz, Belediye Başkanlarımız seferber olmuş durumdalar. Her öğrencimiz, hükümetimizin ve devletimizin güvencesi altında. Bu güne kadar 403 bin öğrencimiz yurtlara yerleşmiş, ek yerleştirmeler de devam etmektedir. Bakanlığımız talebin yoğun olduğu illerde yeni yurtları açma çalışmalarını sürdürmektedir. Kimsenin bin bir emek, özveri ve gayretle inşa ettiğimiz eser ve hizmet siyasetimizin en güzel örneklerini yalanlarla baltalamasına ve gençlerle aramıza girmesine asla fırsat vermeyeceğiz.

ÇORUM’DA 1000 OLAN KAPASİTE 6100’E YÜKSELDİ

Çorum’da ilimizde de üniversite öğrencilerimiz açısından hiçbir barınma sorunumuz yoktur. AK Parti öncesi ilimizde sadece 1000 olan yurt kapasitesi, şu an 6100 kapasite altı kat artışla beş yıldızlı otel konforundaki yurtlarımız, KYK personelimizin, gerek pandemi dönemindeki, ve gerekse eğitim öğretim dönemindeki fedakar çalışmalarıyla sevgili öğrencilerimizin her türlü ihtiyacına cevap verecek nitelikte hizmetlerine devam etmektedir.

YALANDAN BESLENEN ÇUKUR ZİHNİYET

Yüz yıldır gözyaşından, zulümden, yalandan beslenen çukur zihniyetin yöntemlerini milletçe biz çok iyi biliyoruz. Gençlerimiz, aziz milletimiz bütün her şeyin farkındadır. Bir tarafta geleceğin güçlü Türkiye’sini gençlerle birlikte inşa eden Cumhurbaşkanımızın dünyanın en büyük havacılık ve teknoloji organizasyonu TEKNOFEST’te gençlerimize, geleceğimize vizyon çizerken, diğer tarafta yalandan başka hiçbir sermayesi olmayanların tezviratlarıyla karşılaşıyoruz. Onlar yalan, algı siyasetine devam etsinler, aziz milletimiz her şeyin farkındadır. Biz yeni, yeniden büyük Türkiye yolunda aziz milletimiz için hizmet üretmeye, hizmet siyasetine devam edeceğiz.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.