Meydanları Dolduranlara Çay ve Helva İkramı « Çorum Gündemi

16 Ocak 2022 - 13:12

Meydanları Dolduranlara Çay ve Helva İkramı

Gülabibey Sosyal ve Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile İnsani Değerler Platformu tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle gerçekleştirilen anma etkinliklerinde vatandaşlara çay ve helva ikram edildi.

Meydanları Dolduranlara Çay ve Helva İkramı
Son Güncelleme :

16 Temmuz 2019 - 20:57

Gülabibey Sosyal ve Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile İnsani Değerler Platformu tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle gerçekleştirilen anma etkinliklerinde vatandaşlara çay ve helva ikram edildi.

Çorum’da 15 Temmuz darbe girişiminin 3. yıl dönümü nedeniyle Hürriyet Meydanında binlerce kişinin katılımıyla çeşitli anma etkinlikleri düzenlendi.

Bir yandan şehitlerimizin acısının hissedildiği, bir yandan da kazanılan büyük zaferin gururunun yaşandığı gecede, Çorum halkı her yıl olduğu gibi yine meydanları doldurdu.

Meydanda stant açan bazı kurum, kuruluş ve dernekler, vatandaşları unutmayarak meydanı dolduranlara çeşitli ikramlarda bulundu.

Meydanda toplanan ve sabaha kadar sürecek etkinlik dolayısıyla binlerce vatandaşa, pilav, tatlı, kek, çay ve su verildi.

İkramda bulunan kurum ve sivil toplum kuruluşları, demokrasiye sahip çıkıp, sabaha kadar nöbet tutmak için meydanları dolduran vatandaşlara çeşitli yiyecek ve içecek verdiklerini ve onlara hizmet etmekten dolayı mutlu olduklarını dile getirdiler.

VATANDAŞLARA İKRAM YAPILDI

İkram yapanlar arasında yer alan Gülabibey Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’de soğuk havada üşüyen vatandaşlara çay ikramında bulundu.

Sabah saatlerine kadar süren etkinliklerde, Gülabibey Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 15 Temmuz anma etkinliklerine katılmak için Hürriyet Meydanı’nı dolduran onlarca vatandaşlara çay ikram etti.

Başta Dernek Başkası Hüseyin Dönmez olmak üzere yönetim kurulu üyeleri Mahmut Ölçer, Fikret Yumurtkan, Coşkun Boran, Esat Bozkurt, Yasin Alar, Ramazan Değirmen, Mustafa Kılcı kendi elleri ile vatandaşlara çay servisi yaptılar.

Vatandaşlarda, kendilerini düşünüp yiyecek ve içecek ikramında bulunan Gülabibey Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile İnsani Değerler Platformu yöneticilerine teşekkür ettiler.

GÜLABİBEY SOSYAL VE YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ’NDEN ÇAY İKRAMI

Hürriyet Parkına kurdukları çay ocağı ile demledikleri çayları vatandaşlara ikram yaptıklarını belirten Gülabibey Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyesi Mahmut Ölçer, 15 Temmuz’da hayatını kaybeden şehitlerin ruhuna ve gazilerin anısına vatandaşlara çay dağıtımı yaptıklarını söyledi.

“15 Temmuz’da hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmet, gazilerimizi de şükranla anıyoruz” diyen Gülabibey Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Hüseyin Dönmez, 15 Temmuz’da canlarını düşünmeden meydanlara çıkarak hayatını kaybeden vatandaşlarımızı ve yaralanan gazilerimize minnet ve şükranlarımızı gösterebilmek adına dernek olarak böyle bir etkinlik yapmayı uygun gördüklerini kaydetti.

Programların sona ermesinin ardından saat 00.13’de salalar okundu. Daha sonra Teheccüd Namazı ile programlar sonlandırıldı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.