Mezunlar İftar Yemeğinde Buluştu « Çorum Gündemi

16 Ocak 2022 - 14:04

Mezunlar İftar Yemeğinde Buluştu

Çorum’un Alaca İlçesi HSC Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak düzenlenen geleneksel mezunlar iftarı  Fetih gününde gerçekleştirildi.

Mezunlar İftar Yemeğinde Buluştu
Son Güncelleme :

31 Mayıs 2019 - 8:36

Çorum’un Alaca İlçesi HSC Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak düzenlenen geleneksel mezunlar iftarı  Fetih gününde gerçekleştirildi.

İftara Alaca Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Belediye Başkanı Halil İbrahim Şaltu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Kılınç, İlçe Vaizi Fatih Akman, öğretmenler ve mezun olacak öğrenciler katıldı.

Bu yıl mezun olacak 8. Ve 12. Sınıf öğrencileri ile tüm idareci öğretmen ve hizmetli personelle birlikte iftar büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Ayrıca yıl içerisinde yarışmalarda derece yapan öğrencilere hediyeler takdim edildi. Okul birincisi olan öğrenciler birer konuşma yaptılar.

Alaca Anadolu İmam Hatip Lisesi, bu yılda başarılı bir sezon geçirdi. imam Hatip Ortaokulları arasında yapılan Ezan okuma yarışmasında Çorum 1.liği, Hafızlık yarışmasında Çorum 2.liği, Kuranı Kerimi güzel okuma yarışmasında Çorum 3.lüğü, Arapça Şarkı Söyleme Yarışmasında Çorum 2.liği, Arapca Metin Canlandırma Yarışmasında Çorum 3.lüğü, Arapca Şiir Okuma Yarışmasında Çorum 3.lüğü, Musiki Yarışmasında Çorum 2.liği kazandı.

Bu yıl ihl ler arasında yapilan hafızlik yarışmasında Çorum 3.lüğü, Arapça Şiir Okuma Yarışmasında Çorum 3.lüğü, hutbe okuma yarışmasında Çorum 4.lüğü, atletizm yarışmalarında 2 adet Çorum 1.liği, 2 adet Çorum 2.liği, 3 adet Çorum 3.lüğü elde etti.

Bu yılki yarışmalarda toplam 21 kupa ve madalya elde etti.

Alaca Anadolu İmam Hatip Lisesi, bu yıl Sosyal, kültürel, sportif ve akademik alanlarda toplam 77 faaliyet gerçekleştirdi. Okulda bu yıl ilk defa model uçak kursu açılarak öğrencilerin el becerilerinin gelişmesi sağlandı. Sabah namazı buluşmaları gerçekleştirildi. Bu yıl okulda 4 adet konferans, 8 adet eğitici seminer, Nevşehir gezisi düzenlendi. Okulun duvarları ayet ve hadislerle donatıldı. Yeni taşınan okulun çevresi ağaçlandırıldı.

Okul müdürü Kadir Şimşek; İftar programına katılan 8 ve 12.sınıf öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor, Allah ve Rasulünün razı olacağı bir hayat yaşamalarını diliyorum. Bu iftarın gerçekleşmesinde emeği geçen hizmetli personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.