MHP Çorum Teşkilatından, Ankara’ya Kurultay Çıkarması « Çorum Gündemi

16 Mayıs 2022 - 17:14

MHP Çorum Teşkilatından, Ankara’ya Kurultay Çıkarması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum İl Teşkilatı MHP Genel Merkezi tarafından düzenlenen “Türkiye’nin Asli Gücü Analar Bacılar Kurultayı için Ankara’ya çıkarma yaptı.

MHP Çorum Teşkilatından, Ankara’ya Kurultay Çıkarması
Son Güncelleme :

11 Ekim 2021 - 14:25

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum İl Teşkilatı MHP Genel Merkezi tarafından düzenlenen “Türkiye’nin Asli Gücü Analar Bacılar Kurultayı için Ankara’ya çıkarma yaptı.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin de katıldığı kurultay, 10 Ekim pazar günü saat 11.00’de Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Çorumlu hanımlarında büyük ilgi gösterdiği kurultaya MHP Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak ve MHP Merkez İlçe Başkanı Reşit Büzkaya, İl Başkan Yardımcısı Yasemin Ekmen Lek, Belediye Meclis Üyesi Hatun Çürük ile binlerce ülkücü kadın katıldı.

MHP Çorum İl Teşkilatı da kurultay büyük bir çoğunlukla katılım sağlayarak adeta kurultayda gövde gösterisi yaptı.

Kurultayın açılış konuşmasını yapan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık, “Kadın yüreğinde ilmek ilmek işlenen her motif aynı zamanda bir hikaye anlatıyor. Milliyetçi Hareket Partisi’nin kadınları Türkiye’nin Asli Gücü Analar Bacılar Kurultayı’nda buluşuyor” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kurultayda emeği geçenlere teşekkür etti. Bahçeli, 3 Eylül 2019’da bir grup annenin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı’nın önünde oturma eylemi başlattığını, bu protestonun dalgalar halinde İzmir, Van, Hakkari, Şırnak, Muş ve Almanya’ya kadar yayıldığını söyledi.

Bahçeli, HDP’yi meşru görmenin analara hakaret, bacılara hürmetsiz, şehitlere ve gazilere ise hıyanet olduğunu belirterek, “HDP’nin kapatılması, anaların yüreklerine su serpecektir. HDP’nin kapatılması anaların ümitlerini yeşertecek, derin bir nefes aldıracaktır. Dökülmüş şehit kanlarının yerde kalmaması için PKK’nın HDP isimli ayağı kırılmalıdır” dedi.

Kurultay hakkında bilgi veren MHP Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak, kurultayı büyük bir coşku içerisinde tamamladıklarını söyledi.

Kurultaya katılım sağlayan ve katılımda emeği geçen herkese teşekkür eden Karapıçak, “Kurultayımıza katılımın organizasyonunda yer alan başta İl Başkan Yardımcımız Sayın Yasemin Ekmen Lek Hanımefendi olmak üzere, Bayan İlçe Teşkilat Yöneticilerimize, Belediye Meclis Üyemiz Hatun Çürük hanımefendi ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞBUĞ’A ZİYARET

Kurultay sonrasında MHP Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak ve Çorum heyetinden bir gurup Beştepe’de bulunan MHP’nin kurucu lideri Alpaslan Türkeş’in anıt mezarına ziyarette bulunarak dualarla yâd ettiler.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.