Müftü Demiral Yerel Basın İle Bir Araya Geldi « Çorum Gündemi

27 Eylül 2021 - 01:37

Müftü Demiral Yerel Basın İle Bir Araya Geldi

İskilip İlçe Müftüsü İskilip’te ki yerel basın temsilcileriyle İskilip Gücü Spor Kulübü Aile Çay Bahçesi olan Temenna Parkında bir araya geldi.

Müftü Demiral Yerel Basın İle Bir Araya Geldi
Son Güncelleme :

05 Kasım 2020 - 10:58

İskilip İlçe Müftüsü İskilip’te ki yerel basın temsilcileriyle İskilip Gücü Spor Kulübü Aile Çay Bahçesi olan Temenna Parkında bir araya geldi.

İlçeye yeni atanan Müftü Vahit Demiral İlçede haber yayını yapan yerel basın temsilcileriyle bir araya gelerek tanıştı. Samimi bir sohbet havasında geçen tanışma toplantısı, daha sonra yerel basın temsilcilerinin sorularına geçildi.

KÖYLERDE MERKEZİ EZAN KALDIRILIYOR

Müftü Demiral’a gelen sorular arasında merkezi Ezanın kaldırılıp kaldırılmayacağı yönünde idi. Demiral yaptığı açıklamada ; “ Merkezi Ezan sistemimiz köylerimizde yakın zamanda kaldırılıp yerine her camimizde ki görevli Diyanet Personeli arkadaşlar Ezanı Muhammediyi kendileri okuyacak” dedi.

ÇAKMAK DEDE KURAN KURSU ÖNCELİĞİMİZ

Müftü Demiral; “ Türlü nedenlerle bitirilemeyen Kur’an Kursu İnşaatını ilk yapılacaklar listesinde en başa koyduk ve ilk önceliğimiz Çakmak Dede Kur’an Kursunu tamamlayıp İskilip Halkının ve genç hafız adaylarımızın hizmetine sunmak istiyoruz” dedi.

HALK İLE İÇ İÇE OLACAĞIZ

Göreve geldiği günün ertesi günü esnaf ziyaretlerine başlayan İlçe Müftüsü Vahit Demiral; “ Bizler masa başında çalışmaya değil halkın yanında olmaya çok ihtiyacımız var. Onların yanında, bir bakmışsın kahvehane köşesinde bir bakmışsın gençlerle koyu bir sohbet meclisinde bulunmaya çalışacağız. Tabiri caizse 7’den 70’e herkesin ulaşabildiği bir Müftü olacağız inşaAllah” dedi.

BURAYA HİZMET ETMEK İÇİN GELDİK

İlçe Müftüsü Vahit Demiral; “Biz şu zamana kadar görevde yaptığımız yerler arasında en korunaklı en muhafazakâr bir ilçeye rastlamadık. Bu ilçemizin güzel tarafı korunması ve bozulmamasıdır. Bizler eksik yerlerini tespit edip, yapılması gerekenler neyse onun için çalışıp onları sizlerin kullanımına sunacağız. Bu tarihi ilçeye çalışmaya hizmet etmeye geldik. Gece gündüz demeden gençlik için, insanlarımız için bütün Müftülük birimleriyle, diyanet personelimizle durmadan çalışacağız” şeklinde açıklama yaptı.

EKSİKLERİMİZİN TESPİTİ YAPTIRIYORUZ

İlçe Müftüsü Vahit Demiral; “ İlçe Müftülük makamına atandığımız günden beri Müftülük İdari personelimizle istişareler ederek ilçemizin Müftülüğün yapması gereken eksikleri konusunda tespitimizi kısa sürede yapacağız ve ilçemizde güzel çalışmalara imza atacağız” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.