‘O Hastane Yapılacak’ « Çorum Gündemi

31 Temmuz 2021 - 06:35

‘O Hastane Yapılacak’

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, eski devlet hastanesinin yerine yeni bir hastane yapılması İle ilgili her hangi bir geri adımın söz konusu olmadığını belirterek, “O hastane yapılacak” dedi.

‘O Hastane Yapılacak’
Son Güncelleme :

31 Mayıs 2021 - 14:41

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, eski devlet hastanesinin yerine yeni bir hastane yapılması İle ilgili her hangi bir geri adımın söz konusu olmadığını belirterek, “O hastane yapılacak” dedi.

Milletvekili Kavuncu, Gazeteci Mehmet Güley’in hazırlayıp sunduğu ve Çorum Time, Heri Haber, Kentin Gündemi, Çorum News, Çorum Gündemi, Çorum Sabah ve DM TV internet haber sitelerinin sosyal medya hesaplarından yayınlanan “Analiz” programına konuk oldu.

Sağlık alanında yapılan yatırımlardan bahseden ve izleyicilerden gelen soruları da yanıtlayan Milletvekili Kavuncu, Çorum’da AK Parti döneminde tek seferde yapılan en büyük yatırımın Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi olduğunu anlattı. Kavuncu, tüm ilçelerin de sağlık yatırımdan payına düşeni aldığını kaydetti.

Eski devlet hastanesinin yerine yapılacak hastanenin son durumu ile ilgili sorulan soruyu yanıtlayan Kavuncu, özellikle de Pandemi dönemindeki sıkıntılardan dolayı yeniden bir Devlet Hastanesi ihtiyacının hissedilmeye başladığını ve bunun üzerine de diğer milletvekilleri ile birlikte hareket geçtiklerini vurguladı.

BURADAN SİZE EKMEK ÇIKMAZ
İl Başkanları toplantısında durumun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletildiğini hatırlatan Kavuncu, teknik olarak yapılan incelemelerin ardından bir bölümün güçlendirilmesi ve yanına da yeni bir bina kazandırılmasına karar verildiğini açıkladı.

Kavuncu, “Birileri bunu sürekli olarak suiistimal etse de o hastane Çorum’a yapılacaktır. Şov peşinde koşanlara sesleniyorum, buradan size ekmek çıkmaz, o hastane mutlaka yapılacak” dedi.

HASTANELERDE DOKTOR SIKINTISI…
Hastanede doktor sıkıntısı olduğuna yönelik izleyicilerden gelen bir soru üzerine de Milletvekili Kavuncu, Türkiye’de yüzlerce üniversitede bölümler bulunduğunu, bunların içerisinde tek iş garantisi olan bölümün Tıp Fakülteleri olduğunu dile getirerek, mezun olan her öğrencinin hemen atandığını söyledi. Kavuncu, atamalardan dolayı zaman zaman doktor ihtiyaçlarıyla ilgili kendilerine de taleplerin geldiğini ve bakan ve bakan yardımcılarına durumu aktardıklarını belirtti.

TIP FAKÜLTESİ VE DİŞ HASTANESİ İHALE EDİLDİ
Tıp Fakültesi öğrencilerinin bütün ihtiyaçlarını karşılayacağı devasa binanın ihalesinin yapıldığını ve 2023 yılından önce açılacağını açıklayan Milletvekili Kavuncu, Diş Hekimliği Fakültesi’nin de 2023 yılından önce açılacağını duyurdu. Kavuncu, Diş Hastanesi’nin de bakanlık tarafından ihalesinin yapıldığını belirtirken, Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısında bulunan alanın sağlık kampüsü haline getirileceğini vurguladı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.