Oğuzlar ‘da Bayram Programı Belli Oldu « Çorum Gündemi

16 Ocak 2022 - 13:14

Oğuzlar ‘da Bayram Programı Belli Oldu

Oğuzlar’ da Kaymakamlık ve Belediye tarafından ortaklaşa düzenlenecek bayramlaşma programının kapsamı belli oldu.

Oğuzlar ‘da Bayram Programı Belli Oldu
Son Güncelleme :

03 Haziran 2019 - 22:45

Oğuzlar’ da Kaymakamlık ve Belediye tarafından ortaklaşa düzenlenecek bayramlaşma programının kapsamı belli oldu.

Oğuzlar’da İlçe halkının ve İlçe idarecilerinin biraraya gelerek gerçekleştirecekleri bayramlaşma programı kapsamında;
Bayramın 1. Günü Saat 13. 00 – 15.00 arasında Karadonlu Can Baba Türbesi Önünde toplu bayramlaşma töreni, sonrasında şehit ailelerine ve gazilere bayramlaşma ziyareti gerçekleştirilecek.

Oğuzlar Kaymakamı Hacı Asım Akgül; ” İlçe halkımızla gerçekleştireceğimiz bayramlaşma programında öncelikle halkın her kesimi ile biraraya gelerek bayramların bizleri birleştirici, bütünleştirici manevi duygularını hep beraber yaşayacağız. Akabinde de şehit ailelerimize ve gazilerimize ziyaretler düzenleyeceğiz. Tüm İslam aleminin ve Oğuzlarlı hemşehrilerimin mübarek ramazan bayramını kutlar, birlik ve beraberlik duygularının hakim olduğu, huzur ve güven içinde nice bayramlara ulaşmayı Cenab-ı Allah’tan dilerim. “dedi.

Bayramlaşma programı hakkında bilgi veren Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım ise; “Bayramların bizler için en önemli yanı birlik ve beraberliğimizi hatırlayışımız, dayanışma ve kaynaşma duygularımızın artışıdır. İlçe halkımızla biraraya gelerek gerçekleştireceğimiz bayramlaşma töreninin ardından Vatanımız için şehit olmuş kardeşlerimizin bizlere emanetleri olan ailelerine ziyaret gerçekleştireceğiz. Bayramda evlatlarının yokluğunu hissetmemeleri için onların yanlarında olacağız. Memleketimizin bütünlüğü için mücadele ederken gazi olan kahramanlarımızı da ziyaret ederek onlara minnetimizi ve teşekkürümüzü ileteceğiz. Bayramları huzur ve güvenle geçirebiliyorsak memleket uğruna mücadele ederken şehit düşen, gazi olan vatandaşlarımız sayesinde. Tüm İslam aleminin ve Oğuzlarlı hemşehrilerimin mübarek ramazan bayramını kutlarım. “dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.