“Okulum Temiz” Belgesi Aldılar « Çorum Gündemi

16 Eylül 2021 - 19:32

“Okulum Temiz” Belgesi Aldılar

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile yapılan ‘Okulum Temiz’ projesinde, Çorum’dan 33 okul ‘Okulum Temiz’ Belgesi aldı.

“Okulum Temiz” Belgesi Aldılar
Son Güncelleme :

30 Ekim 2020 - 17:13

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile yapılan ‘Okulum Temiz’ projesinde, Çorum’dan 33 okul ‘Okulum Temiz’ Belgesi aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında 27 Temmuz tarihinde imzalanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü” kapsamında “Okulum Temiz” belgelendirme programı yürürlüğe alındı.

Bu protokol kapsamında “Okulum Temiz Belgesi”ne başvuran ve belge almaya hak kazanan 33 okul için belge töreni düzenlendi.

Program kapsamında Çorum’da şartları yerine getiren; Bayat Ömer Mülazım Ortaokulu, Bayat Hasan Çelebi İmam Hatip Ortaokulu, Bayat Şehit Yakup Kozan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bayat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bayat Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Bayat Anaokulu, Bayat Halk Eğitim Merkezi, İskilip Ebussuud Efendi İlkokulu, İskilip Hacı İsmail Kavlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, İskilip Anaokulu, İskilip Azmimilli Ortaokulu, İskilip Azmimilli İlkokulu, Merkez Yatılı Bölge Ortaokulu, Merkez Şehit Ali Karslı İmam Hatip Ortaokulu, Merkez Çiğdem Anaokulu, Merkez Mehmet Akif Ersoy Anaokulu, Merkez İkbalevler Anaokulu, Merkez Karşıyaka Anaokulu, Merkez İnönü Anadolu Lisesi, Merkez Eti Anadolu Lisesi, Merkez Mehmetçik Anadolu Lisesi, Merkez İpekli Bağlar Anaokulu, Merkez Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi, Merkez Şehit Mustafa Solak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Merkez Anadolu Özel Eğitim Meslek Okulu, Merkez Suheybi Rumi İmam Hatip Ortaokulu, Osmancık Org. Ahmet Çörekçi Yatılı Bölge Ortaokulu, Osmancık Org. Ahmet Çörekçi İlkokulu, Osmancık Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu, Osmancık İsmail Karataş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Osmancık Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Osmancık Gemici İlkokulu, Osmancık Gelincik Anaokulu “Okulum Temiz Belgesi” almaya hak kazandı.

Belgeyi almaya hak kazanan okul idarecilerini tek tek tebrik eden Sarı” Toplamda ilimizde Okulum Temiz Belgesi alan okullarımızın sayısı 38′ e ulaştı. Başvurular ise %90 oranındadır. Okulum Temiz belgesi ile öğrencilerin hangi alanda nasıl davranacakları, neler yapacakları, sınıfların ve koridorların, ıslak zeminlerin durumu, öğretmenlerin, okul yöneticilerinin dikkat etmesi gereken hususlar, servis araçlarındaki kurallar ile öğrenci ve okul/kurumlarımızda çalışan personelimizin Covid-19 salgına karşı önlemler alınmıştır” dedi.

Sarı, pandemi döneminde koşulları uygun hale getirerek belge almaya hak kazanan okul idarecilerini kutlayarak belgelerini teslim etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.