ÖNDER’den, Yıldırım Beyazıt İHO’na Övgü « Çorum Gündemi

16 Ocak 2022 - 13:34

ÖNDER’den, Yıldırım Beyazıt İHO’na Övgü

Çorum İmam Hatipliler Derneği tarafından 12.düzenlenen ‘Geleneksel Keşkek Günü”Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirildi.

ÖNDER’den, Yıldırım Beyazıt İHO’na Övgü
Son Güncelleme :

10 Haziran 2019 - 9:27

Çorum İmam Hatipliler Derneği tarafından 12.düzenlenen ‘Geleneksel Keşkek Günü”Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Bu yıl 12. düzenlen Geleneksel Keşkek Günü Erol Olçok AİHL ‘de İmam Hatip Lisesi mezunlarını bir araya getirdi.

‘Geleneksel Keşkek Günü’ ne katılmak için ilimizde bulunan Türkiye’deki tüm İmam Hatip derneklerinin bağlı olduğu ÖNDER Genel Başkanı Kamber Çal, Cumhurbaşkanlığı Eğitim Danışmanı Mehmet Sönmez ile birlikte Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu’nda çeşitli incelemelerde bulundu.

Ziyaret sırasında yapılan çalışmalar hakkında Okul Müdürü Yakup Duran’dan bilgi alan  Çal, bugüne kadar okul idaresi ve öğretmenlerin yapmış oldukları çalışmaların takdire şayan olduğunu söyledi.

Türkçe öğretmenleri ve öğrenciler tarafından çıkartılan Yıldırım Haber Gazetesi’nin tüm Türkiye’deki İmam Hatip Okullarına örnek teşkil ettiğini belirten Çal, gazetenin çıkarılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür etti.

Cumhurbaşkanlığı eğitim danışmalarından Mehmet Sönmez ise ‘Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulunun çalışmalarını ÖNDER olarak yakından takip etmekteyiz. Gerek okul idaresi gerekse öğretmenlerin alanında ilk olan çalışmalarını gittiğimiz her yerde örnek olarak vermekteyiz. Böyle bir güzide yerde böyle bir güzide okulun böyle güzel işlere imza atması imam hatip camiası adına bizlere gurur vermiştir’ diye konuştu.

Yapılan çalışmaların bundan sonra ÖNDER’in çıkarmış olduğu yayınlarda daha çok yer alması için gayret edeceğini belirten Sönmez, Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerini en kısa zamanda İstanbul’da ağırlamaktan onur duyacağını belirterek sözlerini tamamladı.

Okul Müdürü Duran velilere yönelik ‘Geleceğe Ayna Tutuyorum Projesi ile halen yürütülmekte olan 24 proje hakkında bilgi vererek ziyaretlerinden dolayı Kamber Çal’a, Mehmet Sönmez’e ve Çorimder Başkanı Ayhan Boyraz’a teşekkür etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.