‘Peygamberimizi ve Mesajlarını Doğru Tanımalıyız’ « Çorum Gündemi

16 Mayıs 2022 - 18:18

‘Peygamberimizi ve Mesajlarını Doğru Tanımalıyız’

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi Mevlid Kandili münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

‘Peygamberimizi ve Mesajlarını Doğru Tanımalıyız’
Son Güncelleme :

16 Ekim 2021 - 12:13

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi Mevlid Kandili münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in dünyaya teşrif ettiği gece olan Mevlid Kandili’ni kutlayan Vali Mustafa Çiftçi, “Efendimiz, bizlerin yaşantısı için en güzel örnektir.” dedi.

Tüm İslâm aleminin kandilini kutlayan Vali Çiftçi, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Âlemlere rahmet elçisi olarak gönderilen sevgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s) dünyaya teşrif ettiği bu gecede, Mevlid Kandili’ne kavuşmanın huzur ve mutluluğunu hep birlikte gönülden yaşıyoruz.İnsanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı; cehaletin, zulmün hâkim olduğu; merhametin, erdemin, hikmetin kaybolduğu; güçlünün zayıfı ezdiği bir dönem, Allah Resulü’nün gelişiyle, ilmin, adaletin ve merhametin aydınlığında asr-ı saadete dönüşmüş, cahiliye anlayışının girdabında yolunu ve değerlerini kaybeden insanlar; kardeşliğin, erdemin, ahde vefanın ve bütün iyi davranışların en güzel örnekleri olmuştur.

Efendimiz (s.a.s.), bizlerin yaşantısı için en güzel örnektir. Müslümanlar olarak Sevgili Peygamberimizi ve onun mesajlarını her yönüyle doğru tanımalı, insanlığa doğru tanıtmalıyız.

Dünyanın bir emân yurdu, bütün şehirlerin güvenlik beldesi ve yeryüzünün esenlik diyarı olması için “Muhammedü’l Emin” olan o kutlu insanın özelliklerine ve örnekliğine bugün dünya Müslümanlığının ve insanlığın her şeyden daha çok ihtiyacı vardır. Kardeşin kardeşe, ebeveynin evladına, çocuğun ana-babaya, komşunun komşuya, toplumların diğer toplumlara karşı güven duygusu, toplumsal hayatımızın en temel vasfı olmalıdır

Yüce Rabbimizin rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu mübarek gecenin ailemiz, şehrimiz, ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlar getirmesini ve tüm insanlığın Peygamber Efendimizin yüce örnekliğinden nasibdâr olmasını Cenâb-ı Mevlâ’dan niyaz ediyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.