Reşit Büzkaya Mazbatasını Aldı « Çorum Gündemi

16 Eylül 2021 - 18:54

Reşit Büzkaya Mazbatasını Aldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum Merkez İlçe Teşkilatı 13.Olağan Genel Kongre sonrası tekrar Başkanlığa seçilen Reşit Büzkaya yeni yönetim kurulu üyeleriyle beraber mazbatasını aldı.

Reşit Büzkaya Mazbatasını Aldı
Son Güncelleme :

24 Eylül 2020 - 7:59

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum Merkez İlçe Teşkilatı 13.Olağan Genel Kongre sonrası tekrar Başkanlığa seçilen Reşit Büzkaya yeni yönetim kurulu üyeleriyle beraber mazbatasını aldı.

Çorum Seçim Kurulunda gerçekleşen mazbata törenine MHP Merkez İlçe Başkanı Reşit Büzkaya, MHP Çorum İl ve İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Yeniden MHP Çorum Merkez İlçe Başkanı seçilen Reşit Büzkaya mazbata töreninde çeşitli açıklamalarda bulundu.

Cuma günü Çorum Merkez İlçe 13. Olağan Genel kongresini tamamladıklarını belirten Büzkaya, “Şimdi de mazbatamızı seçim kurulundan almış bulunmaktayız. Bütün emeği geçen teşkilatçı arkadaşlarıma teşekkür eder Çorum için hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim. Bundan sonra da arkadaşlarımın özverili bir şekilde çalışacağına inanıyorum. Bizde genel merkezimizin takdiri sonucunda İl Başkanımız Agah Karapıçak’ın yardımı ve yol göstermesiyle güzel başarılara imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

Halka hizmet Hakka hizmettir düsturu ile hareket edeceklerini açıklayan Büzkaya, “Yeniden seçilmiş bir Merkez İlçe Başkanı olarak liderimiz Devlet Bahçeli’yi anlayan, Cumhur İttifakı’nı idrak eden deneyimli bir kadro ile tekrar Bismillah diyerek ve güzel bir görev paylaşımı yaparak çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz” diye konuştu.

MHP Merkez İlçe başkanlığı olarak millete ve partiye faydalı olmaya çalışacaklarını dile getiren Büzkaya, “Görevimiz süresince Çorumumuza güzel hizmetler vereceğiz. Bu kutsal görevi partililerimizin ve vatandaşlarımızın manevi destekleriyle üç hilal bayrağımızı binlerce adım ileriye götürmek için çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

Bu zamana kadar almış oldukları görevleri zevkle, şevkle ve gönül bağı ile yürüttüklerine kaydeden Büzkaya, “Kimi zaman oldukça meşakkatli görevleri layıkıyla yerine getirdik veya getirmeye çalıştık. Partimiz ve camiamız için, her zaman elimizi değil, bedenimizi taşın altına soktuk ve sokmaya da devam edeceğiz. MHP kadrolarının her bir neferi, ülkemiz ve ilimiz için dış mihrakların yürütmüş olduğu kirli oyunların üstesinden gelecek akıl ve erdeme sahiptir. Çünkü Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli bey´in o engin öngörüsünden, bilgilerinden ve ferasetinden feyz aldık, onun ders mahiyetindeki her bir cümlesini kendimize şiar edindik” şeklinde açıklamalarda bulundu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.