Sağlık Müdürlüğünden, Çorum Gündemi’ne Cevap « Çorum Gündemi

16 Ocak 2022 - 13:16

Sağlık Müdürlüğünden, Çorum Gündemi’ne Cevap

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sayfamızda paylaşılan “Bugün yağmur yağdı Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine de Yağmur Yağdı kovalar sıra sıra..” video hakkında açıklama da bulunuldu.

Sağlık Müdürlüğünden, Çorum Gündemi’ne Cevap
Son Güncelleme :

19 Haziran 2019 - 9:18

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Sosyal Medyada Çorum Gündemi isimli sayfada paylaşılan “Bugün yağmur yağdı Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine de Yağmur Yağdı kovalar sıra sıra..” video hakkında açıklama da bulunuldu.

Sosyal Medyada Çorum Gündemi isimli sayfanın 11/06/2019 tarihinde “Bugün yağmur yağdı Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine de Yağmur Yağdı kovalar sıra sıra..” cümlesiyle paylaştığı video hakkında, İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Ömer Sobacı tarafından yapılan açıklama aşağıda sunulmuştur;

“T.C.Sağlık Bakanlığı Hitit Üniversitesi Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi binası geçici kabulü yapılmış ve kesin kabulü henüz yapılmamıştır. Bu sebeple hastane binasındaki tadilat halen yüklenici firma uhdesinde bulunmakta ve bu süreç içerisinde idare tarafından hiçbir işlem yapılamamakta olup, bina ile ilgili oluşan sıkıntılar yüklenici firma ve ihale makamı İl Özel İdare Genel Sekreterliğine bildirilmektedir.

Habere konu olan durumla ilgili Hastane 4. ve 7. Blokları arasında bulunan cam çatı aksamında hastane hizmete açıldığı günden itibaren zaman zaman aşırı yağmurlardan sonra sızıntı problemleri yaşanmış ve inşaat firmasına durum defalarca bildirilmiştir. 3. kez yüklenici firma tarafından tadilat yapılmasına rağmen sızıntılar ne yazık ki hala devam etmektedir. Haberde bahsi geçen durum hakkında yüklenici firma ile temasa geçilmiş olup, ayrıca kesin kabul aşamasında kabul heyetine de sıkıntı iletilecektir.

Yaşanan olumsuzluklardan dolayı tüm Çorum’lulardan özür diliyor, çözümü noktasında çabalarımızın devam etmekte olduğunu kamuoyunun bilgisine saygıyla sunuyoruz”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.