Spor Lisesine Başvurular Başladı « Çorum Gündemi

16 Ocak 2022 - 13:43

Spor Lisesine Başvurular Başladı

Spor Lisesi Yetenek sınavına başvurular başladı.

Spor Lisesine Başvurular Başladı
Son Güncelleme :

18 Haziran 2019 - 8:58

Spor Lisesi Yetenek sınavına başvurular başladı. Yetenek Sınavına bu yıl 8.sınıfı bitiren öğrenciler başvuru yapabilecektir.

Konu hakkında bilgi veren Okul Müdürü Murat Terlemez, başvuruların 28 Haziran tarihi itibariyle sona ereceğini, yetenek sınavına başvurmak isteyen öğrencilerin bu tarihe kadar bizzat okula gelerek veya posta yoluyla başvuru yapabileceklerini belirtti.

Terlemez, “Posta yoluyla başvuracakların en geç 28 Hazirana kadar okula ulaşacak şekilde başvuru yapmaları gerekmektedir. Yüzde yetmiş yetenek sınavı ve yüzde otuz ortaokul başarı puanının ortalaması ile öğrenciler okulumuza kayıt hakkı elde edeceklerdir” ifadelerini kullandı.

Başvuru için gerekli belgelerin neler olduğunun okul sitesinden veya okulun aranarak öğrenebileceğini söyleyen Okul Müdürü Terlemez, “Bu yıl Spor Lisesine 60 öğrenci alacaklar. Bu liselere giriş için komisyonlar aracılığıyla yapılan yetenek sınavlarında, öğrencilerin esneklik, dayanıklılık ve koordinasyon, çabukluk ve hız, kuvvet, ritim, sporculuk geçmişi, takımdaki başarıları gibi kriterlere bakılarak değerlendirme yapılacaktır” diye konuştu.

Yetenek sınavının 1-5 Temmuz tarihleri arasında Spor Lisesinde yapılacağını belirten Terlemez, “Spora ilgisi ve yeteneği olan, kendisini bir spor dalında geliştirmek ve üniversitelerin BESYO bölümünde okumak isteyen tüm öğrencilerimizi Spor Lisemize bekliyoruz” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.