Suya Yüzde 10 İndirim Geldi « Çorum Gündemi

28 Ekim 2021 - 07:50

Suya Yüzde 10 İndirim Geldi

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, seçim döneminde gündeme gelen su ücretlerinde indirim konusunda adım attı.

Suya Yüzde 10 İndirim Geldi
Son Güncelleme :

08 Mayıs 2019 - 9:08

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, seçim döneminde gündeme gelen su ücretlerinde indirim konusunda adım attı.

Belediye Meclisi’nin dün gerçekleştirilen Mayıs ayı toplantısında suda indirim yapılması ile ilgili gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Gündem maddesi hakkında açıklamada bulunan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, seçim döneminde yaptıkları gezilerde vatandaşların su ücretlerinin yüksekliğinden şikayet ettiklerini belirterek, “Yaptığımız araştırmaya göre Çorum Belediyesi olarak su ücretlerimiz çevre illere göre pahalı değil. Buna rağmen hemşehrilerimizin talebini yerine getirelim dedik. Hem konutlar da hemde ticaret işletmelerin kullandığı suda yüzde 10 indirime gittik. Tarife Komisyonunda CHP’li üyeler karara şerh koyarak indirimin sadece konutlarda yapılmasına ve miktarının ise yüzde 15 olmasını istemişler.  Konutları ve ticarethaneleri bu konuda ayrı tutmanın doğru olmadığını düşünüyorum” dedi.

Konutlarda ve ticarethanelerde kullanılan suyun tarifesinde yüzde 10 indirim yapılması teklifi AK Partili ve MHP’li üyelerin oyları ile kabul edildi.

Başkan Aşgın, oylama sonrasında yaptığı açıklamada verdikleri destekten dolayı MHP’li meclis üyelerine teşekkür etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.