TÜGVA’dan Kitap Kurdu Projesi « Çorum Gündemi

16 Mayıs 2022 - 17:13

TÜGVA’dan Kitap Kurdu Projesi

TÜGVA Çorum il temsilciliği Kitap Kurdu projesi kapsamında Ortaokul ziyaretlerine başladı.

TÜGVA’dan Kitap Kurdu Projesi
Son Güncelleme :

25 Eylül 2021 - 15:02

Tügva Çorum il temsilciliği Kitap Kurdu projesi kapsamında Ortaokul ziyaretlerine başladı.

Okul müdürlüklerini ziyaret eden Tügva Ekibi Hem yeni eğitim öğretim yılını kutladı hem de kitap kurdu projesini okul müdürleri ile paylaştı.

Proje kapsamında milli eğitim bakanlığında görevli uzman ekipler tarafından seçilen kitapları okuyan ortaokul öğrencilerini ve danışman öğretmenleri yapılan derecelendirme sonucunda çeşitli para ödülleri bekliyor. Yarışma Çorumdaki ortaokullarda öğrenim gören tüm öğrencileri kapsamaktadır.

Tügva Çorum İl Temsilcisi Enes Kayabaşı ”Necip Fazıl Kısakürek, Yeni bir görüş ve duyuş mimarisinin toprak üstünde sarayını kuracak tek vasıta kitaptır der. Bu minvalde biz Tügva olarak ortaokullu kardeşlerimize hem yeni ufuklar açmak için hem de kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için bu projeyi önemsiyoruz. Bu proje kapsamında genç kardeşlerimizin sosyal gelişimlerine, düşünme kabiliyetlerinin gelişimlerine, anlama ve algılama düzeylerini yükseltmesine, hızlı düşünme ve kendini ifade etme yeteneklerinin gelişmesine katkı sağlamak istiyoruz. Tüm ortaokullu kardeşlerimizin yarışmaya yoğun katılmalarını bekliyoruz. ”dedi.

Başvuru süreci internet üzerinden http://tugva.org/kitap-kurdu/ adresinden yapılacaktır.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.