Ülkücüleri Bölmeye Çalışanlara Sert Uyarılarda Bulundu « Çorum Gündemi

19 Mayıs 2022 - 21:17

Ülkücüleri Bölmeye Çalışanlara Sert Uyarılarda Bulundu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak, Ülkücülerin adresinin Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları olduğunu söyledi.

Ülkücüleri Bölmeye Çalışanlara Sert Uyarılarda Bulundu
Son Güncelleme :

11 Şubat 2022 - 0:12

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak, Ülkücülerin adresinin Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları olduğunu söyledi.

Karapıçak, Ülkücü hareketi bölmek ve ülkücüler arasına fitne fesat tohumu ekmek adına adım atacak olan kişilere sert uyarıda bulundu.

Milliyetçi, Ülkücü hareketin değerlerinin yaşatıldığı kurum ve kuruluşları açıklayan Karapıçak, “Milliyetçi ve Ülkücülerin bulunacağı yer cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey tarafından Milliyetçi Ülkücü Harekete emanet edilen Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocaklarıdır” dedi.

Milliyetçi, Ülkücü Hareketin davasının ve gayesinin kurulduğu 1969 yılından itibaren 9 ışık Doktrini ile belirlendiğini hatırlatan Karapıçak, “Ülkücülerin asla taviz vermeyeceği, tartışmayı asla kabul etmediği hususlar ise Lider, Teşkilat ve Doktrindir ve bizlerin tartışılmasını dahi kabul edilmeyen bu hususları kullanma gayreti ile Ülkücü Hareket içerisine fitne tohumu ekme amaç ve eğiliminde olan hiç bir girişime asla geçit vermeyeceğimizi özellikle belirtiyorum” diye konuştu.

Çorum’da faaliyet gösteren Ülkü Yolu Dayanışma Derneği’nin Ülkücüleri ve Milliyetçileri temsil edemeyeceğine vurgu yapan Karapıçak, “Bu minvalde tüzüğünde cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey ve 9 Işık Doktrinini kısacası Ülkücü Hareketin temel taşları olan hassasiyetlerini kullanarak toplumda yer edinmek ve emanetlerimize saldırarak faaliyet göstermek isteyen Ülkü Yolu Dayanışma Derneği nazarımızda arızalıdır, kasıtlıdır ve İlimizde Ülkücü Hareketi bölme ve yıpratma amaçlı olup, Basbuğumuzun emanetlerine hıyanet ve ihanet içerisindedir” şeklinde konuştu.

Ülkücülerin adresinin Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları olduğuna değinen Karapıçak, bu tür oluşumlara şuuru açık, emanetlere, inançla bağlı kalan hiç bir ülkücü rağbet etmeyecektir. Ülkücülerin adresi Milliyetçi Hareket Partisi, Ülkü Ocakları ve yine fitne odaklarınca ülkücünün hassasiyetlerini kullananlara ders niteliğinde olan Liderimiz, Sayın Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ Bey’in talimatlarıyla kurulan TATSAV ( Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı) dır” şeklinde ifadelerde bulundu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.