’13 Bin Kişi Ehliyet Sınavına Giriyor’ « Çorum Gündemi

27 Eylül 2021 - 01:21

’13 Bin Kişi Ehliyet Sınavına Giriyor’

Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, başkanlığında MTSK sahipleri ile değerlendirme toplantısı yapıldı.

’13 Bin Kişi  Ehliyet Sınavına Giriyor’
Son Güncelleme :

12 Kasım 2020 - 16:38

Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, başkanlığında MTSK sahipleri ile değerlendirme toplantısı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, başkanlığında, Özel Öğretim Kurumlarından Sorumlu Şube Müdürü Tahir Demir ve Çorum’da genelinde faaliyet gösteren Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu kurucu müdürlerinin katılımı ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, sürücü kurslarında iş ve işlemlerin yürütülmesi, kurslardaki teorik dersler, sürücü adaylarının uygulama sınavında dikkat etmesi gereken hususlar görüşülerek genel değerlendirmeler yapıldı.

Uygulama sınavında karşılaşılan sorunlar ve bu sorunların giderilmesi için usta öğreticiler ile sınavlarda görev alan öğretmenler ile sürekli etkileşim halinde bulunduklarını belirten Sarı, ilde yapılan sınavların sorunsuz ve kurallara uygun olarak yapılması için gerekli olan çabanın herkes tarafından özen gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Sürücü adaylarına kaliteli bir eğitim anlayışıyla hizmet edilmesinin öneminden bahseden Sarı” Çorum’ da eğitim verdiğimiz sürücü adaylarının, her zaman trafik kurallarına riayet eden, trafikte sorumluluk sahibi olan bireyler olması en büyük amacımız olmalı” dedi.

Yıllık ortalama on üç bin sürücü adayının ilimizde ehliyet için sınava girdiğini belirten Sarı, “Bu adaylarımıza öz verili ve hakkaniyetli bir şekilde eğitim veren tüm sürücü kurslarına teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Toplantı sürücü kurslarının soru ve önerilerinin değerlendirilmesi ile son buldu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.