Başbuğun Fidanları Toprakla Buluştu « Çorum Gündemi

27 Eylül 2021 - 01:02

Başbuğun Fidanları Toprakla Buluştu

Çorum Ülkü Ocakları teşkilatı, Alparslan Türkeş’in doğumunun 103. Yıldönümünde fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Başbuğun Fidanları Toprakla Buluştu
Son Güncelleme :

26 Kasım 2020 - 8:21

Çorum Ülkü Ocakları teşkilatı, Alparslan Türkeş’in doğumunun 103. Yıldönümünde fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırımın talimatları doğrultusunda il ve İlçe Ülkü Ocakları  eş zamanlı olmak üzere Ülkücü Hareketin kurucusu rahmetli Alparslan Türkeş’in doğumunun yıldönümünü özel bir etkinlikle kutladı.

Ülkü Ocakları il ve ilçe teşkilatları tarafından “Başbuğun Fidanları” sloganıyla belirlenen bölgelere fidan dikimi gerçekleştirildi.

“ÜLKÜCÜ HAREKETİN HER FERDİ BİR FİDANDIR”

Çorum Ülkü Ocakları olarak Genel Başkan Ahmet Yiğit Yıldırımın’ın emirleri doğrultusunda il ve İlçe ocaklarında eş zamanlı olmak üzere Ülkücü Hareketin kurucusu Türk’ün son Başbuğu Rahmetli Alparslan Türkeş’in doğumunun 103.yılına ithafen fidan dikimi gerçekleştirdiklerini belirten Çorum Ülkü Ocakları Başkanı Orhan Tosik,  “Başbuğun Fidanları” sloganıyla başlatılan bu çalışmada hem ülkemizde son dönemlerde gerçekleşen orman yangınlarında oluşan tahribatı onarmak hem de Fidanlarımıza şehitlerimizin adını vererek onları unutturmamaktır” dedi.

“Ülkücü hareketin her ferdi bir fidandır ve dikilen her fidan gibi ülkücü gençlikte her geçen gün büyüyecek ve topraklarına sahip çıkacaktır” diyen Tosik, “Bu programda emeği geçen tüm teşkilatlarımıza teşekkür eder tüm şehitlerimizi ve Başbuğ Alparslan Türkeş’i rahmet ve minnet ile yad ederiz. Varlığımız Türk varlığına Armağan olsun!” ifadeleri kullanıldı.

Programın hazırlanmasında  emeği geçen yönetimine ve teşkilatlara teşekkür eden Tosik,” Pogramımıza katılım sağlayan İl Başkanımız Sayın Agah Karapıçak’a, MYK Üyesi Sayın Hasan Oğuz Öbekci’ye, partimizin Belediye Meclis Üyelerine teşekkür ederim. Tüm şehitlerimizi ve Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’i rahmet ve minnet ile yad ederiz. Varlığımız Türk varlığına Armağan olsun” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.