Belediyeye, Web TV Tepkisi! « Çorum Gündemi

16 Eylül 2021 - 19:39

Belediyeye, Web TV Tepkisi!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz yayın hayatına başlayan Çorum Web TV’nin Çorum Belediyesi tarafından kurulmasına tepki gösterdi.

Belediyeye, Web TV Tepkisi!
Son Güncelleme :

25 Kasım 2020 - 12:30

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz yayın hayatına başlayan Çorum Web TV’nin Çorum Belediyesi tarafından kurulmasına tepki gösterdi.

Çorum Belediye yönetiminin samimiyetsiz icraatlarının birine daha bu hafta şahit olduklarını hatırlatan Yılmaz, geçmişte olduğu gibi geçtiğimiz günlerde de yine Çorum Belediyesi tarafından bir tv açılışının gerçekleştirildiğini söyledi.

Yaptığı yazılı açıklama ile tepkisini gösteren Yılmaz, çeşitli bahanelerle halka hizmet ediyormuş gibi davranmanın adının hizmet koyduğunu ifade etti.

 “31 Mart’tan bugüne kadar geçen süre içerisinde yapılan icraatların hepsinde şahit oluyoruz ki “yapıyor gibi” siyaseti devam ediyor” diyen Yılmaz, “Geçmiş Akp’li belediye yönetimi bir tv sevdasına milyon tlleri çarçur etti ve hepsi çöpe gitti. Her belediye biriminden yaklaşık 170 -180 bin TL reklam yapıyormuş gibi yaparak milyonları kurdukları TV ye aktardılar. TVye ortak yaptıkları kişilere ihale verdiler. TV’ye alınan malzemelerin belediye personeli tarafından teslim alınmasının açıklamasını kimse yapamadı. Belediye personelinin teslim aldığı o malzemeler nereye gitti? Parasını kim ödedi?  TV ye aldıkları personelleri belediyede çalıştırıyormuş gibi yaparak maaşlarını Çorumluya ödettiler. Yine aynı senaryo ile karşı karşıyayız” dedi.

 Geçmişte TV19 için çöpe atılan milyonların bugünde webtv bahanesi ile harcandığını dile getiren Yılmazi açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Nedeni ise Çorum yerel basınından yandaş olmayanların yapılan yanlışları dile getiriyor olması. Amaç web tv kurarak yandaşı  işe almak mı?  Dün TV19 için çöpe atılan Çorumlunun parası bugün de çarçur ediliyor. Dün doğru ve dürüst haber yaptığı için cezalandırılan yerel basın bugünde cezalandırılmak isteniyor. Yerel basının samimiyetsiz bir şekilde desteklendiğini, web tv kurarak yerel basınla rekabet etmek yerine samimi bir şekilde yerel basına verilen destek artırılarak basın sektöründe çalışan, istihdam sağlayan kuruluşların yaşatılması daha samimi olmaz mı?  Ülke şartlarında yerel basının çektiği sıkıntılar aşikar. Çorum yerel basını da bu anlamda nasibini fazlasıyla aldı. Hemen hemen bir çok konuda memleketimiz adına olumlu adımlar atan yerel basınımızı desteklemek yerine onların karşısına bir rakip edasıyla çıkıp haksız rekabet yaratmak aba altından sopa göstermek midir?

Soruyoruz:

– TV19 a alınan belediye personelinin teslim aldığı malzemeler ne oldu?

– Bugün TV kurulmuş gibi yapılan web tvnin Çorumluya maliyeti ne kadar?

– İnsanların geçim sıkıntısıyla intihar ettiği şehrimizde bu savurganlığa gerek var mı?

– Ekmeğe yapılan zammın sebebi bu savurganlık mı?

– Geçmişte Tv19 da sunuculuk yapanlar, program yapan belediye personeli nerede? Yeniden paralel belediye vakfının elemanları mı işe alınıyor?

– Yapılan savurganlığın faturası esnafa ve vatandaşa ödetmek yerine bu lüzumsuz harcamalar sosyal yardım olarak vatandaşa esnafa pandemi sürecinde dağıtılamaz mıydı?

Geçmişin ve bugünün takdiri ve değerlendirmesi değerli Çorum halkının” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.