Ceylan İstedi, Bakan Kırmadı « Çorum Gündemi

22 Mayıs 2022 - 22:53

Ceylan İstedi, Bakan Kırmadı

Çorum’da tarımsal birlikler makine-teçhizat yönüyle desteklenecek.

Ceylan İstedi, Bakan Kırmadı
Son Güncelleme :

03 Ocak 2022 - 20:08

Çorum’da tarımsal birlikler makine-teçhizat yönüyle desteklenecek.

AK Parti Çorum Milletvekili MKYK ve TBMM Tarım Komisyonu Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum’da faaliyet gösteren yapan tarımsal oda ve birliklerin makine ve teçhizat desteği sağlanacağını açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile yapılan görüşmede Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, Ziraat Odası Başkan Yardımcısı Hayati Selbes ve Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Sarı hazır bulundu.

Ceylan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bakan Bey bizi hiçbir konuda kırmıyor, mantıklı ve makul taleplerimizi hemen destekliyor. İlimizdeki tarımsal oda ve birlikler çok büyük atılımlar yapıyor. Bizde yapılan bu projeleri destekliyoruz. Gerek bakanlığımız gerek ajanslarımız gerekse özel idaremiz tarafından Çorum üreticimizin faydasına olacak bütün projelere parasal destek sağlıyor ve takip ediyoruz. Bugün burada Sayın Bakanımız Çorum’daki oda ve birliklerin desteklenmesi noktasında 2.500.000 TL verdi. Bu ve buna benzer desteklerle Çorum’da üretici birliklerini daha fazla hizmet üretmesi sağlanacak. Zaten oda ve birliklerimiz son yıllarda ülkemizde örnek gösterilecek bir seviyeye geldiler. Birbirleri arasındaki uyum ilimize pozitif yönde katkı sunuyor. Biz Çorum’da birlikten kuvvet doğar prensibi ile çalışıyoruz.”dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ise “Çorum’daki bu birlik ve beraberliğin sağlanmasında katkısı olan herkesi tebrik ediyorum. Biz de bakanlık olarak imkanlar ölçüsünde destek veriyoruz. Üreticilerin faydasına olan her projeyi destekliyoruz. İnşallah bu desteğimiz Çorum tarımsal örgütlerini daha ileri götürerek üreticilere faydalı olur. Biz üretenin hep yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.