ÇİFTÇİ, ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI « Çorum Gündemi

3 Aralık 2021 - 16:57

ÇİFTÇİ, ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI

ÇİFTÇİ, ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Son Güncelleme :

12 Mayıs 2019 - 10:24

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, “Anneler Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Mesajına, sevgi, şefkat, huzur, güven ve karşılıksız dua denildiğinde akla ilk gelen annelerin, hatırlanmalarına vesile olan Anneler Günü’nü tebrik ederek başlayan Vali Çiftçi, “Nefes almaya başladığımız ilk andan itibaren bizlere hayat rehberliği yapan kıymetli annelerimiz, aynı zamanda ilk öğretmenlerimiz ve mürebbilerimizdir. Bizler için her mihnete katlanan, hiçbir zorluktan yılmayan annelerimize ne kadar teşekkür etsek azdır” ifadelerini kullandı.
Vali Çiftçi, açıklamasını şöyle sürdürdü;
“Bizler, “Cennet annelerin ayakları altındadır” inancını taşıyan insanlarız. Onların haklarını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimizin bilincindeyiz. Onlara sevgi ve hürmet göstermenin ibadet etmek kadar sevap olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple onlara değil saygısızlık yapmak, “üf” bile demenin doğru olmayacağının idrakindeyiz.
Bizleri birbirimize bağlayan ve birlikte yaşama irademizi kuvvetlendiren en güçlü bağ, fıtratımızda olan ve annelerimizin filizlendirip geliştirdiği sevgi, karşılıksız fedakârlık ruhu ve merhamettir. İnsanlık âlemi olarak barış, huzur ve güven dolu bir gelecek istiyorsak, annelerimizde tezahürünü gördüğümüz şefkat ve merhamet duygularını hayata hâkim kılmak için çalışmamız gerekmektedir.
Çalışma hayatında kariyer yapmayı anneliğin alternatifi gibi gösteren ve anne olmayı değersizleştiren zihniyetin, anneliğin bir toplumun maddi ve manevi varlığı için taşıdığı önemi anlayamamaktan, çocuklar için taşıdığı manayı bilememekten, çocuk ruhunu hatırlama ve anlama çabası içine girememekten, kaynaklandığını düşünüyorum. İstikbalimiz demek olan çocuklarımızın ruhen ve bedenen sağlıklı yetişmesi, sağlam ve dengeli bir kişiliğe sahip olması, ancak dünyayı tanımaya başladığı anlarda anne kucağının güven dolu sıcaklığını hissetmesiyle mümkün olabilir.
Bu vesileyle ebediyete intikal eden şefkat, merhamet ve fedakârlık timsali annelerimize Yüce Allah’tan rahmetler diliyorum. Hayatta olan annelerimize huzurlu, sağlıklı ve mutlu ömürler niyazıyla günlerini tekrar tebrik ediyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.