Çorum Şeker Fabrikası’nda Pancar Alımı Başladı « Çorum Gündemi

16 Mayıs 2022 - 18:35

Çorum Şeker Fabrikası’nda Pancar Alımı Başladı

S.S.Çorum Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pehlivan, Çorum Şeker Fabrikası’nın başlatmış olduğu 2021-2022 Yılı Pancar alım kampanyası ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Çorum Şeker Fabrikası’nda Pancar Alımı Başladı
Son Güncelleme :

28 Eylül 2021 - 13:14

S.S.Çorum Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pehlivan, Çorum Şeker Fabrikası’nın başlatmış olduğu 2021-2022 Yılı Pancar alım kampanyası ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Üreticilerin tarlada verdiği emeğin, gayretin neticesini alacağı Çorum Şeker Fabrikasının 2021 yılı şeker pancarı alım kampanya döneminin 24.09.2021 tarihi itibariyle başlamış bulduğunu belirten Pehlivan, “Kampanya döneminin ülkemize, bölgemize, fabrikamıza, nakliyecimize ve tüm çiftçi kardeşlerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyor, kampanya döneminin kazasız ve belasız sona ermesini temenni ediyorum” dedi.

  Çorum Şeker Fabrikası’nın yapmış olduğu yenilikler ve yatırımlarla yeni bir kampanya dönemine daha girmiş olduğuna değinen Pehlivan, “Fabrikamızın kampanya döneminde gerek söküm gerek nakliye gerek tesellüm gerek se fire ve polar konularında üreticilerimizi mağdur etmeyeceklerini ümit ediyorum. Başta fabrika yöneticileri ve idarecileriolmak üzere kampanya boyunca çaba gösteren tüm fabrika çalışanlarına, ürününü teslim için fabrikaya nakleden çiftçi ve nakliyeci kardeşlerimize kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

“Şeker pancarı tarımı, ülkemizde sözleşmeli üretimin ilk örneklerinden biri olup, tarımın sanayiye entegre olmasını sağlamış ve gıda sanayinin temel taşını oluşturmuştur” diyen Pehlivan açıklamasını şöyle sürdürdü; “Nakliye ve hizmet sektörlerine doğrudan katkı sağlayan şeker pancarı, çiftçiyi tarlaya ve köye bağlayan, ailenin tüm fertlerine çalışma ve istihdam imkânı sağlayan, yan ürünlerinin tamamı değerlendirilen bir bitki olmasının yanı sıra, üretim ve işlenme periyodu içinde kullanılan girdiler ile birçok sektörde dolaylı olarak katma değeri artırıcı önemli bir rol oynamaktadır. 

 Pandeminin olumsuz etkilerine, yüksek enflasyon ve girdi maliyetlerindeki %50’lerin üzerindeki artışlara, iklimsel sıkıntılara ve sulama sıkıntılarına rağmen, aylarca çalışan, alın teri döken, bıkmadan usanmadan nasırlı elleriyle toprağı işleyerek tohumdan şeker pancarı üreten değerli çiftçilerimizin artık emeğinin karşılığını alma zamanı gelmiştir.

Kısa bir süre önce Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından 2021 Yılı A kotası Şeker Pancarı Alım Fiyatı ton başına 420,00 olarak açıklanmıştır. Tüm üreticilerimize hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum. Bu vesile ile,

Çorum Şeker Fabrikasının 2021yılı kampanya döneminin tarım sektörüne, üreticilerimize, bölgemize ve tüm fabrika çalışanlarına hayırlı ve uğurlu olmasını ve bol kazanç sağlamasını temenni ediyorum. Saygılarımla”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.