Çorum Tarımda Güzel Projelerle Öne Çıkıyor « Çorum Gündemi

4 Aralık 2021 - 07:54

Çorum Tarımda Güzel Projelerle Öne Çıkıyor

Çorum’da 15 köyde uygulanacak olan suni tohumlama projesinin başlangıç toplantısı Ankara’da Tarım ve Orman Bakanlığında gerçekleştirildi.

Çorum Tarımda Güzel Projelerle Öne Çıkıyor
Son Güncelleme :

20 Ocak 2021 - 15:09

Çorum’da 15 köyde uygulanacak olan suni tohumlama projesinin başlangıç toplantısı Ankara’da Tarım ve Orman Bakanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Sarı Çorum Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya katılım sağladı. İlk olarak projenin işleyişi hakkında Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya Erdurmuş ile değerlendirme yapıldı.

İl Müdürü Sarı, “Bu projeyi ilimizde örnek uyguladıkları için Hayvancılık Genel Müdürlüne teşekkür etti. Projenin başarılı olması ve örnek teşkil etmesi için üzerimize düşen her şeyi fazlasıyla yapacağız ve başarılı olacağız” dedi.

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya, “Bu proje ihalesini biz kazandık, ana gayemiz ilimizde hayvan ıslahına katkıda bulunmaktır. Üreticilerimizin daha verimli hayvan ırklarına sahip olmalarını sağlamaktır. Bu amaçla projenin başarıya ulaşması için hazırlıklarımızı yaptık. Güveninize layık olmaya çalışacağız ve sizleri mahcup etmeyeceğiz” dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya Erdurmuş;‘Biz bu projeyi örnek olarak ülkemizde sadece Çorum’da uyguluyoruz. Buna benzer projeleri başka illerde de uyguluyoruz ama Çorum’daki bu proje örnek teşkil edecektir. Biz Çorum’da bu projenin çok başarılı olacağına inanıyoruz. Çok sıkı takip edeceğiz. Damızlık Birliği Başkanı Yılmaz Kaya güveniyoruz. Titiz bir çalışma ile başarılı olacağına inanıyorum. Her konuda Çorum’a desteğimiz artarak devam edecektir” dedi

İl Müdürü Sarı ve Birlik Başkanı Kaya son olarak Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç’u ziyaret ederek ıslah projesi ve Çorum’da uygulanmakta olan tarımsal diğer projeler hakkında bilgi verdi.

Çorum Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği olarak 3 yılda Çorum’da yaptıkları çalışmaları hakkında bilgi veren Kaya, “Bizim çalışmalarımız hizmet odaklı ve üreticilerimizin mağdur etmemeye çalışıyoruz. Çorum’da birlik olarak farkındalık yaratarak daha faydalı olmaya gayret gösteriyoruz” dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç ise Bakanlık olarak tüm illerimizin çalışmaları titizlikle takip ediyoruz. Çorum ile faaliyetleri ile başarılı illerimiz arasında yer almaktadır. Çorum’da İl Müdürlüğü ve birlikler arasında uyumlu ve işbirliği içerisinde bir çalışma yürütülmektedir. Biz bakanlık olarak çalışan gayret gösteren bütün sivil toplum örgütlerini destekliyoruz. Çorum’da bunlardan biri;güzel çalışmalara imza atılıyor. Devlet Millet sivil toplum kaynaşmasının en güzel örneklerini Çorum’da görüyorum. Üretici odaklı ve çalışmalarını yaparken birlik beraberlik anlayışından güç alıyorlar.Bu proje ve diğer projelerde başarı; sahaya hakim olmakla sağlanmaktadır. Çorum’un çalışmalarını yerinde görmek ihtiyaç duyduğu konularda destek olmak üzere en kısa zamanda ziyarete gelmeyi düşünüyorum. Üreticilerimize bol kazançlar sizlerede çalışmalarınızda başarılar dilerim” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.