Çorum’da Dogalgaz Zehirlenmesi Yaşandı « Çorum Gündemi

4 Aralık 2021 - 06:43

Çorum’da Dogalgaz Zehirlenmesi Yaşandı

Çorum’da doğalgaz sızıntısı nedeniyle 5’i aynı aileden, 1’i doktor olmak üzere 6 kişi zehirlendi.

Çorum’da Dogalgaz Zehirlenmesi Yaşandı
Son Güncelleme :

20 Ocak 2021 - 7:46

Çorum’da doğalgaz sızıntısı nedeniyle 5’i aynı aileden, 1’i doktor olmak üzere 6 kişi zehirlendi.

Olay, Karakeçili Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Stad sokakta bulunan bir apartman dairesinde bilinmeyen bir nedenden gaz sızıntısı meydana geldi.

Evde bulunan Mustafa Şahin fenalaştıklarını belirterek kızını arayıp yardım istedi.

Bunun üzerine Meliha Tahtacı eşi İlyas Tahtacı ve Satılmış Tahtacı belirtilen adrese geldi. Eve giren yakınları Mustafa, Fatma ve Zahide Şahin’i yarı baygın halde buldu.

İlyas Tahtacı, hemen 112 ekiplerini arayarak yardım istedi.

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık görevlileri Şahin, ailesine müdahale etti.

Evi kaplayan yoğun gaz sızıntısı nedeniyle yardıma gelen Meliha Tahtacı ve kayınbabası Satılmış Tahtacı ile 112 ekibinde görev alan doktorda gazdan etkilendi.

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan 6 kişi tedavi altına alınırken sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Olayla ilgili olarak İHA muhabirlerine açıklama da bulunan, “İlyas Tahtacı, Babam eşimi aradı. Biz ayağa kalkamıyoruz. Rahatsızlandık. O telaşla evden çıkarak hemen babamın evine geldik. Hemen ambulansı aradık. Eve girdikten sonra babamla, eşimde gaz sızıntısından etkilendi. Hepsini ambulansla gönderdik. Hatta yardıma gelen bir sağlık görevlisi de gaz sızıntısından etkilendi” dedi.

Olayın ardından Çorumgaz ekipleri Çarşı Polis Merkezi Amirliği ekipleriyle birlikte eve girerek incelemelerde bulundu. (Tugay Göktürk/Çorum Ajans)

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.