Çorumlular Günü Kutlamaları Devam Edecek « Çorum Gündemi

17 Ocak 2022 - 04:07

Çorumlular Günü Kutlamaları Devam Edecek

İstanbul’da yaşayan Çorumlular her ayın 19’unda geleneksel hale getirdiği buluşmalarına bundan sonra Dünya Çorumlular Platformu’nun öncülüğünde devam edecek.

Çorumlular Günü Kutlamaları Devam Edecek
Son Güncelleme :

15 Temmuz 2019 - 8:15

İstanbul’da yaşayan Çorumlular her ayın 19’unda  geleneksel hale getirdiği buluşmalarına bundan sonra Dünya Çorumlular Platformu’nun öncülüğünde devam edecek.

Değerli hemşehrilerim, kıymetli dostlar;Plakamız 19 İstanbul Kültür ve Sanat Derneği (Ondokuzder) tarafından 19 Ocak 2015 tarihinden itibaren  İstanbul’da başlatılan ve geleneksel hale gelen “Her ayın 19’u Çorumlular Günü” etkinliği bildiğini üzere 14 aydır devam ediyordu.

Plakamız 19 İstanbul Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Sayın Abdullah Çıtak, “Bu saatten sonra sadece ondokuzder olarak yollarına devam edeceklerini, Çorumlular Günü’nün düzenlenmesinde görev almayacaklarını fakat katılım sağlayacaklarını” açıkladı.

Konu ile ilgili açıklama yapan, Dünya ÇORUMLULAR Platformu Başkanı Tevfik Göktürk, “Kendileri ile telefon görüşmesi de yaptık. Almış oldukları kararın bizimle ilgisinin olmadığını ifade etmişlerdir. Keşke bu kararı almalarına sebep olan durumlar yaşanmamış olsaydı. Sayın Abdullah Çıtak ve ailesine şimdiye kadar yapmış oldukları hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz. Kararlarına saygı duyuyoruz.

Her ayın 19’u Çorumlular Günü; Küskünlerin barıştığı, kırgınların kucaklaştığı birlik, beraberlik ve dayanışma günüdür. Bugün hiçbir kişi, kurum yada kuruluşun değil senin günündür. Nerede bir etkinlik varsa sende katıl, bu kutlu gününe sahiplen. Eğer bölgende etkinlik yoksa en az 2 hemşehri bir araya gelip kutla. Bu düsturla, sevgi, saygı ve hoşgörüye dayalı memleketimiz insanlarının birlik, beraberlik ve dayanışmaları adına Dünya ÇORUMLULAR Platformu olarak sizlerin de desteklerinizle “Geleneksel her ayın 19’u Çorumlular Günü” etkinliğimizi düzenlemeye devam edeceğiz. Katılım, destek ve katkılarınızı bekleriz” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.