DEVLET HASTANESİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI « Çorum Gündemi

11 Ağustos 2022 - 05:36

DEVLET HASTANESİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

DEVLET HASTANESİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI
Son Güncelleme :

11 Mayıs 2019 - 10:12

Devlet Hastanesi’nin yeniden açılması için düğmeye basıldı.
Ak Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Oğuzhan Kaya ile Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı ziyaret ederek Çorum’un sağlık sorunlarını görüştüler ve özellikle Devlet Hastanesi’nin yeniden açılması talebini tekrarladılar.
Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin hizmete açılmasından sonra boşaltılan eski Devlet Hastanesi’nde, C Blok’un güçlendirilerek değerlendirilebileceği belirlenmiş, Çorum halkının ısrarlı talepleri karşısında, bu binada 250 yataklı Devlet Hastanesi’nin yeniden oluşturulması fikri benimsenmişti.
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bu talebi olumlu karşılayarak, teknik bir heyeti yerinde inceleme yapmak üzere göndereceğini ve çalışmaları başlatacağını söyledi.
Milletvekilleri Ceylan ve Kaya ile İl Başkanı Ahlatcı, onkoloji hastaları için son bostancı escort derece önemli olan Pet Ct cihazının Çorum’a kazandırılması isteğini de dile getirdiler. Ayrıca, acil doktor ihtiyacı hakkında Bakan Koca’yı bilgilendirdiler.
Sağlık Bakanı Koca, Çorum’un tüm bu taleplerini olumlu karşılarken, Milletvekilleri Ceylan ve Kaya ile İl Başkanı Ahlatcı, özellikle Devlet Hastanesi’nin yeniden hizmete sunulması konusunda, Çorum halkı adına minnettarlıklarını Bakan Koca’ya ifade ettiler.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.