Dodurga Düğün Salonu’na Kavuşuyor « Çorum Gündemi

16 Eylül 2021 - 19:17

Dodurga Düğün Salonu’na Kavuşuyor

Dodurga İlçesi’nin önemli bir eksikliği daha gideriliyor.

Dodurga Düğün Salonu’na Kavuşuyor
Son Güncelleme :

02 Kasım 2020 - 8:12

Dodurga İlçesi’nin önemli bir eksikliği daha gideriliyor.

3 dönemden Dodurga Belediye Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Aydın, günün şartlarına göre ilçenin eksikliğini hissettiği her hizmetin kazandırılması için gecesini gündüzüne katarak çalışıyor.

Belediye hizmetlerinin yanısıra genel idareden de hizmet alabilmek adına milletvekilleri, parti teşkilatlarıyla iyi diyalog kuran Başkan Aydın, Ankara bürokrasisiyle de ilişkilerini daime sıcak tutuyor. Aydın, bu ilişkiler sayesinde de çok önemli hizmetleri memleketine kazandırıyor.
Bu hizmetlerden biri de İlçede bugüne kadar yapılamayan Düğün Salonu’nu kazandırmak oldu.

TKİ tesisleri içerisinde geçmiş yıllarda sinema salonu olarak kullanılan, ancak uzun süreden beri atıl durumdaki binayı Dodurga Belediyesi’ne tahsisi sağlayan Başkan Aydın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından sağlanan 750 bin TL ödenekle binanın düğün salonuna dönüştürülmesi için tadilat başlatıldı. 3 bin kişilik açık ve kapalı salonları bulunan düğün salonu inşaatında sona gelindi. Çevresi duvarlarla çevrilen düğün salonunda hem açık alanda, hem de kapalı alanda düğünler, nişanlar, sünnet düğünleri ve özel gün kutlamaları yapılabilecek.

Yemek ve eğlence bölümleri ayrı olarak dizayn edilen salon, çok amaçlı olarak da kullanılabilecek.

Belediye Başkanı Mustafa Aydın, ilçenin önemli bir eksikliğini giderecek olan Düğün Salonu’nun yapımında katkı sağlayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum başta olmak üzere Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Oğuzhan Kaya’ya özellikle teşekkür etti.

Salon inşaatında sona gelindiğini açıklayan Belediye Başkanı Mustafa Aydın, pandemi nedeniyle açılışı ertelenen düğün salonunun 2021 yılından itibaren Dodurga halkının hizmetine sunulacağını bildirdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.