“Dolu Yağarken Yürümek” Sanatseverlerle Buluştu « Çorum Gündemi

11 Ağustos 2022 - 05:30

“Dolu Yağarken Yürümek” Sanatseverlerle Buluştu

Çorum Belediyesinin destekleriyle hazırlanan “Dolu Yağarken Yürümek” isimli resim sergisi Çorum Sanat Galerisi’nde açıldı.

“Dolu Yağarken Yürümek” Sanatseverlerle Buluştu
Son Güncelleme :

15 Haziran 2022 - 0:20

Çorum Belediyesinin destekleriyle hazırlanan “Dolu Yağarken Yürümek” isimli resim sergisi Çorum Sanat Galerisi’nde açıldı.

Çorumlu Ressam Mustafa Serdaroğlu eserlerinden oluşan sergi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Çorum Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında, Çorumlu ressam Mustafa Serdaroğlu’nun eserlerinden oluşan “Dolu Yağarken Yürümek” isimli resim sergisi Çorum Belediyesi Sanat Galerisi’nde açıldı. Serginin açılış törenine Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Vali Yardımcısı Dr. Hakan Kubalı, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, davetliler ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Serginin açılışında konuşan Başkan Aşgın,  Çorum Belediyesi olarak kültür ve sanat etkinliklerine önem verdiklerini dile getirerek, “Bizim imza attığımız tükenmez kalemi kullanarak sanata dönüştüren, yüreğinin güzelliğini açığa çıkaran Mustafa Serdaroğlu’nu tebrik ediyorum.” dedi.

Ressam Mustafa Serdaroğlu da konuşmasında sanata ve sanatçıya verdiği destekten dolayı Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür ederek, “Resmin bana vermiş olduğu en büyük şey sabır ve sükunet oldu. Katkıda bulunan yardımcı olan Çorum Belediyesi ve Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a ve dostlarıma teşekkür ediyorum. Gençlere de sanatın en az bir dalıyla ilgilenmesini tavsiye ediyorum.” şeklinde konuştu

Sanata destek verilmesi gerektiğini dile getiren Vali Yardımcısı Dr. Hakan Kubalı, “Sanat, bütün insanlığı buluşturan evrensel ve ortak bir dildir. Uygarlığın en büyük göstergesi ve insanın güzelliğidir. Sanata destek verilmesi gerekiyor, yerel yönetimlere de sanata destek verme konusunda çağrıda bulunalım. Çorum Belediyesi’ne sanata verdiği önem için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesi kesildi. Çorumlu Ressam Mustafa Serdaroğlu’nun hazırladığı eserler sanatseverlerin beğenisini topladı. Sergi, 25 Haziran’a kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.