Faili Meçhul Olaylar Aydınlatıldı « Çorum Gündemi

25 Temmuz 2021 - 02:59

Faili Meçhul Olaylar Aydınlatıldı

Jandarma, Çorum’da 2021 yılının ilk 4 ayında 6 faili meçhul olayı aydınlatırken, hakkında araması bulunan108 şahıs da yakalandı.

Faili Meçhul Olaylar Aydınlatıldı
Son Güncelleme :

03 Mayıs 2021 - 12:26

Jandarma, Çorum’da 2021 yılının ilk 4 ayında 6 faili meçhul olayı aydınlatırken, hakkında araması bulunan108 şahıs da yakalandı.

Çorum Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, İl Merkez İlçe Jandarma Komutanlığınca, görev ve sorumluluk alanında emniyet ve asayiş ile kamu düzeninin etkin bir şekilde sağlanması maksadıyla; mülki, adli ve diğer görevler tam, doğru, zamanında ve koordineli bir şekilde yerine getiriliyor.

Özellikle aranan şahısların yakalanmasına yönelik icra edilen istihbarat faaliyetleri ve titiz çalışmalar sonucunda 1 Ocak 2021 tarihinden bugüne kadar Hırsızlık suçundan (29), Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak suçundan (1), Kasten Yaralama suçundan (14), Silahla Tehdit suçundan (4), Kaçakçılık suçundan (9), Cinsel Taciz suçundan (6), Tefecilik suçundan (1), Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma suçundan (6), Dolandırıcılık ve Parada Sahtecilik suçundan (2), Mala Zarar Verme suçundan (7), Borçlunun Ödeme Şartını İhlal suçundan (9), Hakaret suçundan (3) şahıs olmak üzere toplam (108) şahıs yakalanmış, ayrıca bahse konu yakalamalar neticesinde geçmiş dönemlerde meydana gelen (6) faili meçhul olayın aydınlatılması sağlandı.

Çorum İl Merkez İlçe Jandarma Komutanlığınca; sorumluluk bölgesinde emniyet ve asayiş ile kamu düzeninin devamlılığını sağlamak maksadıyla, ilgili makamlarla koordineli ve vatandaşlarımızın desteğiyle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalara aralıksız devam edileceği bildirildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.