HAVAALANINDA SOMUT GELİŞME! « Çorum Gündemi

28 Ekim 2021 - 08:16

HAVAALANINDA SOMUT GELİŞME!

HAVAALANINDA SOMUT GELİŞME!
Son Güncelleme :

09 Mayıs 2019 - 13:31

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turhan, Çorum’a yapılacak Havalimanı’nın adını “Şehit Erol Olçok Havalimanı” olarak düşündüklerini söyledi.

Ak Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Oğuzhan Kaya ile Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, önceki gün Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turhan’ı makamında ziyaret ederek, başta Çorumluların en önemli beklentisi olan Çorum Havalimanı olmak üzere, Çorum’un ulaşım altyapısı ile ilgili sorunlarını görüştüler.

Milletvekilleri Ceylan ve Kaya ile İl Başkanı Ahlatcı, Çorum’un bölgenin sanayileşen kenti olduğuna dikkat çekerek, Havalimanı’nın büyük ihtiyaç olduğunu, inşaatı yarım kalan Havalimanı’nın tamamlanıp hizmete açılması durumunda, Çorum ekonomisinin uçuşa geçeceğini söylediler.

Daha önce Çorum Havalimanı ile ilgili etüt yaptırma sözü vermiş olan Bakan Turan, konuyu önemle takip ettiğini ve Çorum haritasının sehpanın üzerinde durduğunu belirterek, Havalimanı’nın adını da “Şehit Erol Olçok Havalimanı” olarak düşündüklerini söyledi.

Başkan Turan, artık Çorum’un Havalimanı’nın somut olarak gündemlerinde olduğunu da ifade etti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turan, teknik bir ekip göndererek fizibilite çalışmalarını başlatacağını, artık Çorum’un Havalimanı’nın somut olarak gündemlerinde olduğunu da ifade etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.