Karapıçak’tan Fransa’ya Tepki! « Çorum Gündemi

16 Eylül 2021 - 19:21

Karapıçak’tan Fransa’ya Tepki!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak, Ülkü Ocaklarının Fransa’da faaliyetlerini yasaklayan Fransız Hükümetine tepki gösterdi.

Karapıçak’tan Fransa’ya Tepki!
Son Güncelleme :

03 Kasım 2020 - 8:25

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak, Ülkü Ocaklarının Fransa’da faaliyetlerini yasaklayan Fransız Hükümetine tepki gösterdi.

Fransa Hükümeti’nin Ülkü Ocakları’nın Fransa’daki faaliyetlerini yasakladığını açıklaması üzerine karara tepki gösteren Karapıçak, son günlerde İslam düşmanlığının merkezi haline gelen Fransa’nın bu kararını kınadığını söyledi.

“Avrupa’da yaşayan Türklerin milli ve manevi değerlerinin diri ve canlı tutulmasına yönelik faaliyetler yürüten Avrupa Ülkü Ocakları Teşkilatları bizim gururumuzdur” diyen Karapıçak, PKK nın hamisi olan Fransa’nın bu kararıyla Türk düşmanlığını ilan ettiğini belirtti.

Türk Milletinin sömürgeci Fransa’nın oyunlarını bozacağını ifade eden Karapıçak, “Libya başta olmak üzere Kuzey Afrika, Suriye, Lübnan ve Karabağ’da çözülmeye başlayan sömürge düzeni Fransa’nın ayarlarını bozmuştur” dedi.

İslam düşmanlığı ile İslam dinine saldıran Fransa’nın ilk hamlesi olarak Ülkü Ocaklarını hedef aldığına işaret eden Karapıçak, açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Buda Avrupa’nın zihnindeki MÜSLÜMAN = TÜRK algısının somut göstergesi olmuştur. Milletimizin bunu iyi okuması gerekir.

Kendi kuklalarının yönettiği diğer müslüman ülkeleri, karınlarından başka odaklara bağlı olan dini ayan beyan kullanan yapılanmaları asla tehdit olarak görmeyenler, Türk Milleti ve onun Serdengeçti’i sevdalıları olan Ülkücüler ve Ülkücü Hareketi tehdit olarak görmektedirler.

Allah’a hamdolsun ki; Ülkü Ocakları dün olduğu gibi bugün de İslam düşmanı emperyalist sömürgeciler için en büyük tehdittir ve en büyük tehdit olmaya devam edecektir.

Ülkü Ocaklarında görev yapan her bir gencimiz yüksek İslam Ahlakının ve yüksek Türk Töresinin gereğince yaşamak durumundadır. Makamların değil büyük ülkülerin peşindedir. Vazgeçilmez olmanın değil,Vatan için yar’dan ve serden geçmenin derdindedir.

Ülkü Ocakları aziz Türk Milletini ve onun Devletini karşılıksız sevmenin mektebidir. Ülkü Ocakları adam olmanın okuludur. Ülkü Ocakları Türk Tarihi kadar asil ve vefalı, Türk Dünyası kadar geniş gönüllü olmanın mektebidir.

Başta Fransa Ülkü Ocakları olmak üzere Türk’ün nefes aldığı her coğrafyada Bozkurt töresini yaşatan tüm Ocaklarımıza selam olsun.

Üstte mavi gök, altta yağız yer çökmedikçe Türkün ilini töresini kimse bozamaz. Var olsun Ülkü Ocakları ! Yaşasın Türk Milleti !” şeklinde ifadelerde bulundu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.