Dodurga’ya Spor Kompleksi! « Çorum Gündemi

27 Eylül 2021 - 01:08

Dodurga’ya Spor Kompleksi!

Dodurga’ya, içerisinde futbol sahası, spor salonu ve açık spor tesislerinin bulunduğu bir kompleksi yapılıyor.

Dodurga’ya Spor Kompleksi!
Son Güncelleme :

03 Kasım 2020 - 9:15

Dodurga’ya, içerisinde futbol sahası, spor salonu ve açık spor tesislerinin bulunduğu bir kompleksi yapılıyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından Dodurga İlçesi’ne Spor Salonu ve Futbol Sahası sözü verilmişti.

Belediye Başkanı Mustafa Aydın’ın girişimleri neticesinde sağlanan bu hizmetin yeri de netleşti. Başkan Aydın, TKİ arazisi içerisinde bulunan ve daha öncede futbol sahası olarak kullanılan alana hem sentetik futbol sahası, hem de spor salonu inşaa edileceğini bildirdi.

Dodurga’da sporun çok sevildiğini ve özellikle de Ata sporu güreş ve futbola yatkın gençlerin bulunduğunu anlatan Başkan Aydın, Dodurga Gençlik Spor Kulübü’nün bünyesinde şu anda futbol kategorisinde gençlerin spor yapma imkanı bulduğunu, ancak güreş branşını da faaliyete geçireceklerini açıkladı. Spor Salonu’nu bu açıdan çok önemsediğini ifade eden Başkan Aydın, başarılı güreşçilerin yetiştirileceğine de inandığını vurguladı.

Spor Kompleksi içerisinde ayrıca tribünleriyle, sentetik çim sahasıyla müsabakaların da oynanabileceği futbol sahasının bulunacağını kaydeden Mustafa Aydın, spor kompleksi ile ilgili çalışmaların önümüzdeki günlerde başlayacağını söyledi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.