Kavuncu, 3 İlçeye Müjde Verdi « Çorum Gündemi

25 Temmuz 2021 - 03:27

Kavuncu, 3 İlçeye Müjde Verdi

AK Parti Milletvekili Kavuncu, Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu ile görüştü, Sungurlu, İskilip ve Bayat’a müjdeli haberi verdi.

Kavuncu, 3 İlçeye Müjde Verdi
Son Güncelleme :

07 Nisan 2021 - 6:11

AK Parti Milletvekili Kavuncu, Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu ile görüştü, Sungurlu, İskilip ve Bayat’a müjdeli haberi verdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile görüşen AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Sungurlu’ya Güreş Eğitim Merkezi ile Yüzme Havuzu, İskilip ve Bayat ilçelerine Gençlik Merkezi yapılacağının müjdesini verdi.

SÖZLEŞME, İHALE VE YAPIM İŞİ

Kavuncu, yaptığı açıklamada, şöyle dedi; “İlçelerimizdeki söz konusu yatırımlar için ilgili kurumlar Gençlik ve Spor Bakanlığımıza davet edilerek yatırım ve tesislerin sözleşmeleri imzalanacaktır. Daha sonra hızlı bir şekilde ihale edilerek süresi içerisinde inşası tamamlanacak olan tesislerimiz halkımızın istifadesine, hizmetine sunulacaktır.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde insanların hayırlısı insanlara faydalı olandır anlayışıyla her geçen gün hizmet çıtamızı daha yukarılara taşımak için çalışıyoruz. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan, sanat, spor, bilim ve kültür alanlarında insanlığa katkı sağlayan nesiller yetiştirmek en önemli hedeflerimizdendir.

SUNGURLULU ŞAMPİYONLARA VURGU YAPTI

Geçtiğimiz haftalarda Antalya’da yapılan U23 Türkiye Güreş şampiyonasında 60 kilogramda Türkiye 1’incisi olan hemşerimiz Mert İlbars ve 82 kilogramda Türkiye 2’ncisi olan hemşerimiz Samet Yaldıran Sungurlu ilçemizin evlatlarıdır. Bu vesileyle gençlerimizi tekrar tebrik ediyorum. Yiğidin harman olduğu, ata sporumuz güreşte, yetenekli evlatlarımızı sinesinde barındıran Sungurlu’muza yapılacak güreş eğitim merkezimizde al bayrağımızı şerefle dalgalandıran yeni şampiyonlarımız yetişecektir.

YENİ YILDIZLAR YETİŞMESİNE VESİLE OLSUN

2023, 2053, 2071 Türkiye’sini kendilerine emanet edeceğimiz nesillerimizin bağımlılık ve kötü alışkanlıklardan uzak, ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller olarak yetişmeleri hayati önemi haizdir. Zira  gençlerimizin, nesillerimizin sağlıklı ve donanımlı bireyler olarak yetişmesi, emanetimizin yarınlara daha güçlü bir şekilde taşınmasına vesile olacaktır.  Bu gerçeklikten hareketle, ilimize yapılan ve yapılacak olan gençlik merkezlerini, bütün spor yatırımlarını, kültür merkezleri yatırımlarını, önemsiyor ve destekliyoruz. Bundan sonra da, ilimiz genelinde söz konusu yatırımlarımız artarak devam edecektir.

İlimize, ilçelerimize yapılan yatırımlar ve desteklerinden dolayı; gençlerin, sporcuların hamisi Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, ilimiz, ilçelerimiz adına teşekkür ediyorum.

Yeni yıldızların yetişmesine vesile olacak olan yatırımlar, Çorum’umuza, hemşerilerimize hayırlı olsun.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.