Kaynar, “Yahya Çoban’ın Yanındayız” « Çorum Gündemi

16 Ocak 2022 - 14:00

Kaynar, “Yahya Çoban’ın Yanındayız”

MHP Çorum İl Başkanı Arslan Kaynar, İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçması’nın Milli Eğitim Müdürlüğünde yaşanan atama krizi ile ilgili yaptığı açıklamasını eleştirdi.

Kaynar, “Yahya Çoban’ın Yanındayız”
Son Güncelleme :

18 Haziran 2019 - 8:25

MHP Çorum İl Başkanı Arslan Kaynar, İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçması’nın Milli Eğitim Müdürlüğünde yaşanan atama krizi ile ilgili yaptığı açıklamasını eleştirdi.

Özsaçmacı’nın Milliyetçilikten uzak birisi olmasına rağmen Milliyetçilik kavramları kullandığına vurgu yapan Kaynar, “MHP İl ve İlçe teşkilatları olarak İstanbul’da Cumhur İttifakımızın adayına destek olmak amacıyla İstanbul’da ki hemşehrilerimizle görüşmek için gittiğimiz süre içerisinde bizimde yakından takip etmiş olduğumuz Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yaşanan krize ilişkin İP’ in Çorum şube yetkilisi bir açıklamada bulunmuş ve bu açıklamada yine bilmedikleri kendilerine uzak Milliyetçilik kavramını kullanmışlardır” dedi.

Kaynar, “Hemşehrimiz olan ve Müdürlük yapmış her zaman Çorum’a yakışır bir şekilde verilen her görevin üstesinden gelmiş olan kıymetli kardeşimiz Yahya Çoban’a destek vermek yerine bize yakışmayan yalnız kendi kullandıkları dile uygun bir şekilde laflar söylemiştir” diye konuştu.

İP’ in Çorum şube yetkilisinin MHP’ yi de hedef alarak AK Parti ile İttifaklarının çıkar ilişkisine bağlamaya çalıştığını belirten Kaynar, “İttifakımıza laf söyleme cüretini göstererek Cumhur İttifakına gönül veren tüm vatandaşlarımıza da haksızlık etmiştir. Cumhur ittifakı Türk Milletinin yönünü tayin edecek Türkiye Cumhuriyetinin yol haritası olacaktır. Sizler zilletin bir kanadı olarak buna engel olamayacaksınız. Şimdi buradan söylüyorum Müdür bey MHP Türk Milletinin menfaatine olan hiç bir işte herhangi bir çıkar ilişkisinin içinde olmaz. Sizin gibi sabah akşam bölücülerle bir olup bu bu necip millete zarar verecek bir tutumun içinde bulunmaz” dedi.

Türk Milliyetçisi eğitimcilerin hakkını savunmanın İYİ Parti görüşlerine uygun olmadığını kaydeden Kaynar,”Biz hoşunuza gitse de gitmese de bu vatana, bu millete, bu şehre ve bu şehirde yaşayan tüm vatandaşlarımıza sahip çıkacağız. Lider Ülke Türkiye yolunda önümüze çıkan tüm engelleri Yüce Türk Milleti ile beraber ezip geçeceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.