KORUYUCU AİLELERLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ « Çorum Gündemi

19 Ocak 2022 - 16:23

KORUYUCU AİLELERLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

KORUYUCU AİLELERLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ
Son Güncelleme :

20 Mayıs 2019 - 9:59

Çorum Valiliği koordinesinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından koruyucu ailelere yönelik iftar yemeği verildi.

Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen iftar yemeğine Vali Mustafa Çiftçi ve eşi Azime Çiftçi, Vali Yardımcıları Recep Yüksel ve Murat Çağrı Erdinç, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Aile Yanında Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hakkı Bilgiç, TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, daire amirleri ve koruyucu aileler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Aile Yanında Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hakkı Bilgiç, bakanlık olarak her zaman çocuğun aile ortamında yetiştirilmesi konusunda koruyucu aile hizmetine önem verdiklerini söyledi.

Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık’ın tasavvuf konseri ile renk kattığı iftar programında konuşan Vali Mustafa Çiftçi de, Çorum’da 69 koruyucu ailenin yanında 85 tane çocuğun bulunduğunu belirterek, “Aynı zamanda araştırması tamamlanmış şu anda sırada bekleyen 11 ailemiz daha var. 11 ailemizin de araştırmaları devam ediyor. Bu rakamlarla Çorum, Türkiye sıralamasında 24. sırada. Gayemiz bunu daha üst sıralara taşımak, daha fazla çocuğumuzu aileler ile buluşturmak” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.