Kunduzlu Yaylasında Şükür ve Yağmur Duası « Çorum Gündemi

3 Temmuz 2022 - 10:54

Kunduzlu Yaylasında Şükür ve Yağmur Duası

Çorum’un Bayat İlçesi’ne bağlı Kunduzlu Köyü Yayla Etkinlikleri çerçevesinde Kunduzlu Yaylası’nda “Şükür ve Yağmur Duası” yapıldı.

Kunduzlu Yaylasında Şükür ve Yağmur Duası
Son Güncelleme :

22 Mayıs 2022 - 10:33

Çorum’un Bayat İlçesi’ne bağlı Kunduzlu Köyü Yayla Etkinlikleri çerçevesinde Kunduzlu Yaylası’nda “Şükür ve Yağmur Duası” yapıldı.

Bin 450 metre rakıma sahip bozulmamış doğası ve çam ağaçlarıyla çevrili Kunduzlu Yaylası’nda düzenlenen etkinliğe AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, AK Parti Bayat İlçe Başkanı Fatih Balcıoğlu, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Tuna, İstanbul Kunduzlu Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Bekir Okumuş, Ankara Kunduzlu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Kendirci, Kunduzlu Köyü Muhtarı İbrahim Hamza, Dünya Çorumlular Platformu Kurucusu Tevfik Göktürk ile birlikte Çorum’un yanısıra, Bayat, İskilip, Kırıkkale, Ankara ve İstanbul’dan yüzlerce davetli katıldı.

Başarılı radyo, televizyon programcısı ve sunucusu Bülent Özkömürcü’nün sunuculuğunu üstlendiği program, sabah saatlerinde Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerin okunmasıyla başladı.

Ardından Kunduzlu Köylüleri, yüz yıllardır devam eden gelenekleri arasında yer alan yaylanın en yüksek tepesine çıkarak yağmur ve şükür duasını yaptılar. Tebrik ve salavatlar eşliğinde dağın tepesine çıkan köy halkı, okunan duanın ardından yine tekbir ve salavatlarla etkinlik alanına döndüler.

Davetlilere İskilip Dolması ikramının yapıldığı etkinlikte, katkıda bulunanlara da plaketler takdim edildi. Çorum’un ve ilçeleriyle birlikte köylerinin de tanıtımında önemli katkı sağlayan basın kuruluşlarına da teşekkür plaketi verildi.

Programda Kunduzlu Köyü Muhtarı Ali Kendirci, Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü ve AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu birer konuşma yaptı.

Kentin Gündemi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Güley, Heri Haber Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Külcü ve Hitit TV Genel Yayın Yönetmeni Elvan Şimşek, plaketlerini Milletvekili Erol Kavuncu’un elinden aldılar.

Programda konuşan Milletvekili Erol Kavuncu, birlik beraberlik mesajları verirken, gündemde yer alan konular hakkında da düşüncelerini dile getirdi.

Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, halkın gözü kulağı olan ve etkinliğe katılan yerel basına da teşekkür etti.

Program, kılınan öğle namazı ve yapılan şükür ve yağmur duasıyla sona erdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.