Ortaköy 15 Temmuz’da Tek Yürek Oldu « Çorum Gündemi

19 Ocak 2022 - 17:00

Ortaköy 15 Temmuz’da Tek Yürek Oldu

Ortaköy’de hain girişimin yıl dönümü olan 15 Temmuz milli birlik ve demokrasi gününde şehitler ve demokrasi için yürüdü.

Ortaköy 15 Temmuz’da Tek Yürek Oldu
Son Güncelleme :

16 Temmuz 2019 - 12:12

Çorum’un Ortaköy İlçesi’nde hain girişimin yıl dönümü olan 15 Temmuz milli birlik ve demokrasi gününde şehitler ve demokrasi için yürüdü.

Bayraklar ve tekbir nidaları atan Ortaköy halkı darbecilere ateş püskürdü. Programda günün anlamına hitaben bir konuşma yapan Ortaköy Belediye Başkanı Taner İSBİR; “Milletin huzuruna, ülkemizin bütünlüğüne, devletin varlığına kasteden 15 Temmuz Darbe Girişiminin yıl dönümündeyiz. Yarım asra yakın bir sürede ; milletimizin dini hissiyatını istismar ederek emperyalizmin hizmetinde faaliyet gösterenler, iradelerini , vicdanlarını karanlık mahfillere kiralayarak istismar ederek bu milletin geleceğine kastetmeye çalıştılar. Genciyle yaşlısıyla bütün bir millet ;emrinde olan askeriyle, polisi ile beraber bu hain saldırıya karşı bir direniş gösterdi. Bu şanlı direnişe , ülkemizin birliği ve dirliği uğruna, hayatını feda eden şehitlerimize rahmet diliyoruz. Allah güvenlik güçlerimizin kudret ve metanetini arttırsın. Milletimizin birlik ve beraberliğini daim kılsın. Coğrafyamız’da mazlumların ümidi ve sığınağı olan devletimizi payidar kılsın” dedi.

Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmasını için kürsüye gelen Ortaköy Kaymakamı Murat Acar ise;
“15 Temmuz 2019 Pazartesi günü ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef alan hain darbe girişiminin 3. yıl dönümü idrak etmekteyiz. O meşum gecede necip Türk milleti vatan, millet, istiklal ve istikbali tehlikeye düştüğünde birlik ve beraberliği sağlayarak nasıl tek yürek olunabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. 15 Temmuz darbe girişimi başta olmak üzere ülkemizin bekası uğruna her zaman vatan aşkıyla canını hiçe sayan aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Ebediyete intikal eden tüm şehitlerimiz ile gazilerimizin ailelerinin ve yakınlarının onların bize emaneti olduğu gerçeğinden hareketle daima yanlarında olacağımızı bir kez daha belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Program sonunda 15 temmuz gecesi şehit olan vatandaşlara kuran tilaveti okunarak dua edildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.