Ortaköylü Öğrencilerden Ramazan Kolisi « Çorum Gündemi

16 Ocak 2022 - 13:36

Ortaköylü Öğrencilerden Ramazan Kolisi

Ortaköy 100. Yıl İlkokulu öğrencileri tarafından “İyiliğe El Uzat” sloganı kapsamında “Ramazan Kolisi Kampanyası” başlatıldı.

Ortaköylü Öğrencilerden Ramazan Kolisi
Son Güncelleme :

30 Mayıs 2019 - 10:09

Ortaköy 100. Yıl İlkokulu öğrencileri tarafından “İyiliğe El Uzat” sloganı kapsamında “Ramazan Kolisi Kampanyası” başlatıldı.

Ramazan ayı dolayısıyla dar gelirli aileler için başlatılan kampanyaya Ortaköy’de yoğun bir il vardı.

Öğrencilerin, velilerin ve bir çok hayırsever vatandaşın katkılarıyla 43 adet Ramazan kolisi hazırlanarak ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.

Kampanya hakkında bilgi veren 100. Yıl İlkokulu Müdürü Mustafa İskender Erken, Ramazan ayının 11 ayın sultanı olduğunu, bu ayda yapılacak yardımlaşma ve dayanışmanın insanları birbirine yaklaştıran davranışların en önemlilerinden olduğunu belirtti.

Toplum halinde yaşayan insanların mutlaka birbirlerine ihtiyaçları olduğunu vurgulayan Erken, şunları söyledi;

“Ramazan ayı yardımlaşma ve dayanışmanın en yoğun yaşandığı bir aydır. Ramazan ayında insanlar yoksullara daha çok yardım yapmayı arzular. Küçücük yaşlarında bu duyguları öğrencilerimize hissettirmek amacıyla ‘Ramazan Kolisi Hazırlıyorum’ kampanyası başlattık. Proje kapsamında, öğrencilerimiz evlerinden getirdiği gıda malzemeleri ve hayırsever vadandaşlarımızın maddi destekleriyle oluşturduğumuz ramazan kolilerini ihtiyaç sahibi olan ailelere dağıtan öğrencilerimiz onları sevindirmenin mutluluğunu yaşayacaklar.

Asıl amacımız şuydu, yok olmaya yüz tutan değerlerimizi yaşatmak. Yardımlaşma, dayanışma ve bunu bu yaşta bu çocuklarımıza kazandırmak istedik” dedi.

Erken, “Bu güzel ve anlamlı kampanyayı başlatan anasınıfı öğretmeni Feray Koyunoğlu İsbir ve öğrenciler olmak üzere tüm öğretmenlere, velilere, öğrencilere ve hayırsever vatandaşlara ayrıca tüm etkinliklerde okulun desteklerini esirgemeyerek,

bizleri yalnız bırakmayan Ortaköy Kaymakamımız Murat Acar’a, Belediye Başkanımız Taner İsbir’e, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan İsbir’e, tüm daire amirlerimize ve çalışanlarına desteklerinden dolayı şahsım ve öğrencilerim adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.