“Söz Verdik Sözümüzü Tuttuk” « Çorum Gündemi

19 Ocak 2022 - 15:52

“Söz Verdik Sözümüzü Tuttuk”

Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, Bayat Çiftçi Malları Koruma Başkanı Rasim Bilgiç ve Belediye Meclis Üyeleri yapım inşaatı devam eden buğday pazarını ziyaret ettiler.

“Söz Verdik Sözümüzü Tuttuk”
Son Güncelleme :

24 Haziran 2019 - 10:43

Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, Bayat Çiftçi Malları Koruma Başkanı Rasim Bilgiç ve Belediye Meclis Üyeleri yapım inşaatı devam eden buğday pazarını ziyaret ettiler.

Burada esnafın taleplerine kulak veren Ünlü, kendisine iletilen taleplerin yerine getirileceğini belirterek, çiftçimize ve esnafa bir müjde verdi.

Buğday pazarı inşaatının durumunun değerlendirildiği istişare toplantısında Ünlü,” Bu konuyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.İmar planında Pazar yeri olarak işaretli 1.750 m² alanda; bağımsız bölüm 13 adet 15 m², Bay-Bayan-Engelli Wc yapımı ve Çiftci Malları Koruma Başkanlığına büro yapılacak olup; Çiftçimiz ve esnafımızın daha rahat ortamlarda ticari hayatlarını sürdürebilmeleri için çalışmalarımız hızla sürüyor” dedi.

Pazar esnafıyla ve çiftçilerimiz ile bir araya gelen Başkan Ekrem Ünlü şunları söyledi, “Çiftçi Koruma Başkanımız ve Belediye Meclis Üyelerimizle beraber istişare toplantımızı tamamlayıp, buğday pazarı inşaat alanında incelemeler yapıyoruz. Buğday Pazarı bizler için çok önemli pazarlardan birisidir. Burada çok ciddi ticaretler yapılıyor. Bu anlamda bir görüşme gerçekleştirdik. Bizler çiftçilerimize ve esnaflarımıza bu süreçte de ticari hayatlarında başarılar diliyoruz. Çiftçimize ve esnaflarımızın Bayat ilçesine, Çorum’asağladıkları katkılarından dolayı da teşekkür ediyoruz. Tabii Buğday Pazarı’nı derli, toplu bir hale getirmek lazımdır. Üreticimiz olan çiftçilerimizin her zaman yanındayız. Yapılacak olan buğday pazarı bölgeye hitap edecek bir Pazar konumdadır. Bayat-Sungurlu-İskilip ve Çankırı olmak üzere yaklaşık 60 köye hitap edecek olup, üreticimiz olan çiftçilerimizi esnaflarımız ile ortak noktada buluşturacağız. Çiftçimize Bayat Belediyesi olarak desteklerimiz devam edecektir ve her zaman yanlarında olacağız. Bizler laf değil icraat yapıyoruz. Vermiş olduğumuz sözleri bir bir yerine getiriyoruz.Bayat için, Bayat halkımız için bundan sonraki süreç daha hayırlı olacaktır ‘’ dedi.

Bayat Çiftçi Malları Koruma BaşkanıRasim Bilgiç ise, ‘’Bayat Belediye Başkanımız Ekrem Ünlü’yeBuğday Pazarına gelerek bizleri ziyaret ettiği için çok teşekkür ederim. Başkanımıza sorunlarımızı ilettik. Burada Çiftçi Malları Koruma Başkanlığına ait bir adet büro yapacağını bizlere iletti. Yerinde incemeler yaptık. Bu ziyaretlerinden ve bizlere sağlamış olduğu katkılardan dolayı Sayın Başkanımız Ekrem Ünlü’ye teşekkür ediyorum.’’ diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.