TDED 850 MÜLTECİYE TÜRKÇE ÖĞRETTİ « Çorum Gündemi

11 Ağustos 2022 - 05:49

TDED 850 MÜLTECİYE TÜRKÇE ÖĞRETTİ

TDED 850 MÜLTECİYE TÜRKÇE ÖĞRETTİ
Son Güncelleme :

11 Mayıs 2019 - 10:38

TDED Çorum Şubesi, kentte yaşayan mültecilerin günlük yaşantılarını kolaylaştırmak ve şehre adaptasyonlarını sağlamak amacıyla açtığı Türkçe dil kursu bu yılda devam edecek.

Çorum’da yaşayan mültecilerin sorunlarına karşı duyarsız kalmadıklarını belirten Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çorum Şube Başkanı Turhan Candan “Mülteci kardeşlerimizin çocukları okullarda eğitim almaya devam ederken, yetişkinlerde burada Türkçe öğrenmeye devam ediyorlar. Bu zamana kadar açtığımız Türkçe kurslarımıza 850 mülteci kardeşimiz katılarak günlük hayatlarında yaşamları daha da kolaylaştırdı. Çorumlu hemşehrilerimizle iletişimlerini daha kolay kurabiliyor. Yeni dönem de Türkçe kursumuz devam edecek. Kayıt yaptırmak isteyenler Azapahmet Sokakta bulunan dernek merkezimize gelerek kayıt yaptırabilirler” dedi.

TDED Çorum Şubesi’nde verilen ücretsiz kurs sayesinde Türkçe’yi günlük hayatta konuşabilecek ve hayatlarına mesleki anlamda da katkı sağlayan mülteciler, kendilerine sunulan imkânlardan memnuniyetlerini ifade ederek yetkililere teşekkür etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.