Telefonu Sessize Aldı, Ortalık Karıştı « Çorum Gündemi

16 Mayıs 2022 - 18:13

Telefonu Sessize Aldı, Ortalık Karıştı

Çorum’da yakınlarının haber alamadığı yaşlı kadın ekipleri harekete geçirdi. Balkondan giren polis ve itfaiye ekiplerini karşısında gören yaşlı kadın hem korktu hem de şaşkınlığını gizleyemedi.

Telefonu Sessize Aldı, Ortalık Karıştı
Son Güncelleme :

28 Ekim 2021 - 15:47

Çorum’da yakınlarının haber alamadığı yaşlı kadın ekipleri harekete geçirdi. Balkondan giren polis ve itfaiye ekiplerini karşısında gören yaşlı kadın hem korktu hem de şaşkınlığını gizleyemedi.

Olay, Mimar Sinan Mahallesi Yenidoğan 7. Sokak üzerindeki bir apartmanda meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, yalnız yaşayan Sündüs Ağzıaçık (70 ) haber alamayan yakınları yurt dışından komşularını arayıp yardım istedi. Komşuları ise yaşlı kadının telefonunu defalarca aramalarına rağmen açmayınca zilinin arızalı olması nedeniyle polisi arayıp yardım istedi. Olay yerine sağlık, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

İhbar üzerine belirtilen adrese gelen itfaiye ekipleri, polisle birlikte merdiven yardımıyla yaşlı kadının oturduğu 4. kattaki evine merdiven yardımıyla çıkarak balkondan içeriye girildi. Yatağında uyuyan Sündüs Ağzıaçık polis ve itfaiye ekipleri karşısında görünce önce hem korktu hem de şaşkınlığını gizleyemedi. Bir komiser yaşlı kadına “Teyze korkma biz polisiz yakınların senden haber alamadığı için ve telefonun çalmasına rağmen açmadığın için bizden yardım istediler. Kapının zili de arızalıymış bizde mecburen balkon kapısından girdik” dedi.

Eve giren polisle yaşlı kadının diyalogu gülümsetti
Aşağıya indirilen yaşlı kadın karşısında gazetecileri görünce şaşkınlığını gizleyemeyerek, “Gazeteye mi çıkacağım” derken komşularının da aşağıda beklediğini görünce “tövbe estağfurullah” dedi.

Olanları anlamaya çalışırken telefonun sesini yanlışlıkla kapattığını dile getiren Sündüs Ağzıaçık kendisini uyandıran komiser ile sohbet etmesi ise dikkat çekti. Komiser “Teyzem kapının zilini mutlaka yaptırıyorsun, senin telefonun bende var. Sürekli haberleşelim, hatta biz seni karakoldan sürekli arayacağız” dedi.

Olayın şokunu üzerinden atan yaşlı kadın “Oğlum ben birkaç gün sonra yurtdışına çocuklarımın yanına gideceğim sizi oradan da arayayım mı” diye espri yapması gülümsemelere neden oldu. Polislere teşekkür eden yaşlı kadın daha sonra evine geri döndü.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.