Sevgi Çarşısı Bağışlara Açıldı « Çorum Gündemi

16 Mayıs 2022 - 18:54

Sevgi Çarşısı Bağışlara Açıldı

Çorum’da Sevgi Çarşısı’nın kapılarının hayırseverlerin bağışlarına açık olduğu bildirildi.

Sevgi Çarşısı Bağışlara Açıldı
Son Güncelleme :

05 Kasım 2021 - 14:35

Çorum’da Sevgi Çarşısı’nın kapılarının hayırseverlerin bağışlarına açık olduğu bildirildi.

Vali Yardımcısı Çağrı Erdinç, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde faaliyet gösteren Sevgi Çarşısı’nın kapılarının hayırseverlerin bağışlarına açık olduğunu bildirdi.

Bu yıl 13 bin 645 ihtiyaç sahibi vatandaşa 1 milyon 127 bin lira tutarında giyim desteği sağladığını bildiren Erdinç yaptığı yazılı açıklamada şu bilgilere yer verdi:

“Çorum Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın talebi doğrultusunda, hayırsever firma ve kişiler tarafından Vakfa gönderilen bağışlarla, Vakıf bünyesinde faaliyet gösteren “Sevgi Çarşısı” isimli giyim mağazası Çöplü Mahallesi Akpınar Cad. No:27 adresinde açılarak 28 Mayıs 2015 tarihi itibariyle ilimizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Mağazada, bayan, erkek, çocuk kategorilerinde birinci el yazlık ve kışlık karışık kıyafetler bulunmakta, kullanılmış giysi bağışları kabul edilmemektedir.

Giyim yardımı talebi ile Vakfa yapılan başvurular Vakıf Mütevelli Heyetince değerlendirilmekte ve randevu sistemiyle Sevgi Çarşısı’na yönlendirilmeler yapılmakta olup Mağazada vatandaşlarımıza, seçerek ve deneyerek ihtiyaçlarını giderme imkanı sunulmaktadır.

2021 yılı içerisinde Sevgi Çarşısı’ndan; 13.645 vatandaşımıza 1.127.025 TL tutarında giyim yardımı yapılmış bulunmaktadır.

Ayrıca, İlimizdeki yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarımıza yönelik yine Vakıf tarafından yürütülen “Vefa Evde Bakım Projesi” kapsamında olan ve evde çamaşır yıkama imkanı bulunmayan vatandaşlarımız, Sevgi Çarşısı bünyesinde bulunan çamaşırhane hizmetinden de faydalandırılmaktadır.

Mağazada rutin olarak yardımlar devam ettirilmekte olup, hayırseverlerin bağışlarına açık olduğumuzu belirtmek isteriz.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.