VALİ ÇİFTÇİ YANGIN YERİNDE! « Çorum Gündemi

17 Ocak 2022 - 03:12

VALİ ÇİFTÇİ YANGIN YERİNDE!

VALİ ÇİFTÇİ YANGIN YERİNDE!
Son Güncelleme :

13 Mayıs 2019 - 10:55

Kargı ilçesine bağlı Çal köyünde çıkan yangının duyulmasının ardından Vali Mustafa Çiftçi, köye giderek incelemelerde bulundu. 
Edinilen bilgilere göre, ilçeye bağlı Çal köyündeki bir evde bilinmeyen bir neden dolayı yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler çevredeki evlere sıçradı.

İlk müdahaleyi köylülerin kendi imkanlarıyla yaptığı yangına Çorum, Amasya, Sinop’tan itfaiyeleri ile Orman İşletme Şefliğine ait arazözler müdahale etti. 

Vali Mustafa Çiftçi, “İlçemize bağlı Çal kötünde akşam saatlerinde çıkan yangında 8 ev, 1 adet ahır ve 1 adet depoda tamamen yanarak kül olmuştur. Yangının tamamen kontrol altına alınması ve soğutma çalışmalarının başlamasıyla birlikte hasar tespit çalışmaları başlayacak. Hasar tespit çalışmalarının ardından İçişleri bakanlığı AFAD Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğüne başvuracağız. Vatandaşlarımızın mağduriyetinin kısa süre giderilmesi için elimizden gelen her türlü gayreti kısa sürede göstereceğiz. Evleri yanan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini dile getirdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.