15 Projenin Sözleşmeleri İmzalandı « Çorum Gündemi

25 Temmuz 2021 - 03:18

15 Projenin Sözleşmeleri İmzalandı

DOKAP tarafından desteklenen ve Çorum’da bulunan Kamu Kurum ve Kuruluşlarının hazırlamış oldukları 15 projenin sözleşmeleri bugün imzalandı.

15 Projenin Sözleşmeleri İmzalandı
Son Güncelleme :

22 Haziran 2021 - 16:56

DOKAP tarafından desteklenen ve Çorum’da bulunan Kamu Kurum ve Kuruluşlarının hazırlamış oldukları 15 projenin sözleşmeleri bugün imzalandı.

Çorum’da  bulunan Kamu Kurum ve Kuruluşlarının hazırlamış oldukları projeler 2020 yılında DOKAP Bölge kalkınma İdaresine sunulmuş olup, yapılan değerlendirme sonrası  2021 yılı yatırım programında gerçekleştirilmek üzere; Küçük Ölçekli Tarımsal Sulama Altyapısı, Bitkisel Üretim Altyapısının Geliştirilmesi, Hayvancılık Altyapısının geliştirilmesi, Turizm Altyapısının Geliştirilmesi, Eğitim Kültür ve Sanat Faaliyetlerinin Desteklenmesi başlıkları altında 15 adet proje için 14.113.623 TL lik destek almayı hak etmiştir. Böylece Çorum, DOKAP kapsamında bulunan 11 İl arasında Samsun’dan sonra en yüksek bütçeyi alan ikinci il olmuştur.

Destek almayı hak eden projelerin sözleşme imza töreni Vali Yardımcısı Recep Yüksel, DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Hakan Gültekin ve Proje sahibi Kamu Kurumlarının yöneticilerinin katılımı ile bugün gerçekleştirildi.

İmza töreninin ardından Çorum TSO Toplantı Salonunda, DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Hakan Gültekin tarafından DOKAP Bölge Kalınma Programı (2021-2023) ve Çorum İli Çalışmaları konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

Programa Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, Dokap Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcıları,  Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, Kamu Kurum  ve Kuruluşlarının yetkilileri ve proje ekipleri katıldı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.