Buharaevler’de AK Parti Sevdası Salona Sığmadı « Çorum Gündemi

19 Mayıs 2022 - 20:56

Buharaevler’de AK Parti Sevdası Salona Sığmadı

AK Parti Çorum Merkez İlçe Başkanlığı tarafından düzenli olarak yapılan mahalle danışma meclis toplantılarında en yoğun ve verimli toplantısını Buharaevler Mahallesi’nde geniş katılımla gerçekleştirildi.

Buharaevler’de AK Parti Sevdası Salona Sığmadı
Son Güncelleme :

13 Mart 2022 - 11:29

AK Parti Çorum Merkez İlçe Başkanlığı tarafından düzenli olarak yapılan mahalle danışma meclis toplantılarında en yoğun ve verimli toplantısını Buharaevler Mahallesi’nde geniş katılımla gerçekleştirildi.

Buharaevler Kültür Merkezi’nde yapılan mahalle danışma meclis toplantısına; AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan,  Oğuzhan Kaya, AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Çorum Beyediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Bektaş, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Fatih Temur, AK Parti Çorum Mezkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Çorum Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Yağbat, Lemzi Çöplü, Düvenci Belediye Başkanı Necmettin Yalçın, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Yılmaz Peker, Emre Turan, Buharaevler Mahalle Muhtarı Ümit  Patıroğlu ve çok sayıda partili katıldı.

Mahalle Danışma Meclisi Toplantısı Divanın Oluşturulmasının Ardından, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı Okundu.

Açılış konuşması yapan Mahalle Başkanı Cemal Bıyık’ın ardından sırasıyla AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Fatih Temur,İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Bektaş,AK Parti Çorum Mezkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Çorum Beyediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan,  Oğuzhan Kaya birer konuşma yaptı.

7 ay önce Buharaevler Mahalle Başkanı olarak göreve başladığını hatırlatan Cemal Bıyık, ” Göreve geldiğimizde verdiğimiz sözün arkasındayız, burada sizlerin huzurunda bir kez daha söz veriyoruz. AK Parti Buharaevler Mahalle teşkilatı olarak cadde cadde, sokak sokak gezerek çalmadık kapı sıkmadık el bırakmayacağız” dedi.

Halka AK Parti’nin ve  Ak kadroların yaptığı ve yapacağı tüm çalışmaları anlatacaklarının sözünü veren Bıyık, toplantılarına katılan herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

Kısa bir konuşma yapan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Fatih Temur, Çorum’un en güzide Mahallesi’nde danışma meclis toplantısı yapmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Böyle kalabalık bir organizasyona katılmaktan mutluluk duyduğunu belirten İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Bektaş, 2023 yılında yapılacak seçimlerde güçlü Türkiye yolunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar Cumhurbaşkanı seçilmesi için meclis olarak gece gündüz demeden çalışıp hedeflerine ulaşacaklarını söyledi.

Buharevler Mahalle Başkanı Cemal Bıyık’a böyle büyük bir organizasyonu gerçekleştirdiği için teşekkür ederek konuşmasına başlayan AK Parti Merkez ilçe başkanı Erhan Akar, çok kısa sürede Buharaevler’de sandık seçim çalışmalarını tamamladıklarını söyledi.

En kısa zamanda sandık Yönetim kurulu toplantısı yapmak istediklerine vurgu yapan Akar, “Buharaevler Mahallesi’nde kurulacak sandıkları namusumuz gibi koruyacağız. Biz muhalefetin saldırılarına aldırmadan işimizi yapmaya devam edeceğiz, çünkü bizim çok güçlü teşkilatlarımız var, bu teşkilatlar ile tekrar gümbür gümbür geliyoruz”dedi.

Teşkilatlar olarak her zaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında olduklarını ifade eden Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, “Bizim için önemli olan yağın pahalı olması, hergün akaryakıta zam gelmesi değil, bizim için vatanımız ve  istikbalimiz daha önemlidir” diye konuştu.

Çorum’da 2023 yılında yapılacak seçimlerde en az 3 milletvekili çıkaracaklarını iddia eden Aşgın, 4.üncü milletvekilini de çıkarmak için var güçleri ile çalışacaklarını ifade etti.

2023 seçimlerinin beka, varlık ve yokluk mücadelesi olduğuna vurgu yapan Aşgın, seçimlerde dünyevi beklenti içinde olmadan gece gündüz demeden aşkla çalışacaklarını kaydetti.

Diğer partilerin il kongrelerinde bile bu kadar kalabalığı toplayamadığına değinen AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatçı, “Bizler onların İl Kongrelerinde bile  toplayamadığı kalabalık ile bugün mahalle tanışma toplantıları yapıyoruz” dedi.

Çorum’da 4 milletvekili çıkarmak için kapı kapı gezeceklerini açıklayan Ahlatçı, yeni parti binasında havai fişekler ile muhalefete 11 mağlubiyetini yaşatacaklarını iddia etti.

Kalabalık bir mahalle danışma toplantısı gerçekleştirdikleri için mahalle teşkilatına teşekkür ederek konuşmasına başlayan AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Çorum’un daha önceki seçimlerde yaptığı sandık çalışmalarının Türkiye’ye örnek olduğunu hatırlattı.

Yaşanan ekonomik sıkıntıların pandemi sürecine bağlayan Kaya,”Pandemi döneminde sonra çıkan Ukrayna-Rusya savaşı dünya ekonomisine bir daha darbe vurdu. Bu gelişmeler sonucu ülkemizde akaryakıt ve gıda sektöründe fiyatların yükselmesine sebep oldu. Biz Türk Milleti olarak bugün vatanına milletine sahip çıkma zamanımızdır. Eski günlerde olduğu gibi bu millet yine devletine milletine sahip çıkacaktır. Ülkemizde yaşanan ekonomide ki kötü gidişatın dünyada ki gelişmelerden kaynaklandığını herkese anlatacağız” dedi.

Protokol konuşmalarını ardından toplantı basın mensuplarına kapalı olarak devam etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.