AGD’nin Yaz Etkinlikleri Dolu Dolu Geçti « Çorum Gündemi

11 Ağustos 2022 - 06:28

AGD’nin Yaz Etkinlikleri Dolu Dolu Geçti

Anadolu Gençlik Derneği (AGD)’nin düzenlediği, her yaz tatilinde on binlerce öğrencinin güvenle ve mutlulukla katıldığı “Yaz Etkinlikleri” sona erdi.

AGD’nin Yaz Etkinlikleri Dolu Dolu Geçti
Son Güncelleme :

31 Temmuz 2022 - 9:06

Anadolu Gençlik Derneği (AGD)’nin düzenlediği, her yaz tatilinde on binlerce öğrencinin güvenle ve mutlulukla katıldığı “Yaz Etkinlikleri” sona erdi.

Çorum Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından düzenlenen etkinliklerde akaid, ilmihal, Kur’an-ı Kerim, adab-ı muaşeret, çevre bilinci, ilk yardım, zekâ oyunları, sosyal aktiviteler, izcilik ve okçuluk gibi bir çok konuda öğrencilerle çalışmalar yapıldı.

Yaz etkinlikleri ile ilgili bilgi veren AGD Çorum Ortaokullar Komisyonu Başkanı Emrah Bacaksız, “AGD Yaz Etkinlikleri; yaz tatili döneminde ortaokul öğrencilerine yönelik, Kur’an-ı Kerim, İlmihal, Akaid, Adab-ı Muaşeret, Peygamberler Tarihi, Örnek Şahsiyetler ve Sosyal, Kültürel ve Teknolojik faaliyetlerle öğrencilerin maddi ve manevi sorumluluklarının farkında; tarihine, çağına ve yarınlara duyarlı; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaştırılmasında emek sahibi; adaletin tesisinde kararlı; bilgili, inançlı ve çalışkan bir sorumlu fert haline dönüştürmenin gayretidir. Bu amaçla nihai hedefimiz Yaz Etkinliklerine dâhil olan bütün gençlerimizle birlikte yürümektir” dedi.

AGD’nin amaçlarından da bahseden Bacaksız, “Nitekim AGD dünyaya yeniden yön verecek, kurtların kapmaya niyetlendikleri kuzulara hangi nehrin kenarında olursa olsun kol kanat gerecek, çorbasını komşusuyla paylaşacak, kardeşlik anlayışıyla coğrafyamızı bir ve bütün tutacak kadroların harmanlandığı etkin bir teşkilattır. Yaz Etkinlikleri gençlerimizin AGD ideallerine sımsıkı sarılıp aynı hedeflere kilitlenmeleri için birlikteliğimizi inşa edeceğimiz bir çalışmadır” diye konuştu.

Her yaz tatilinde düzenledikleri  “AGD Yaz Etkinliklerinin”  bu yıl 20 Haziran-28 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildiğini belirten Bacaksız, öğrencilerin yaz etkinlikleri boyunca akaid, ilmihal, Kur’an-ı Kerim, adab-ı muaşeret, çevre bilinci ve ilk yardım gibi konularda birbirinden farklı bilgiler öğrendiğini ayrıca zekâ oyunları, sosyal aktiviteler, izcilik ve okçuluk gibi faaliyetlerle eğlendiklerini söyledi.

Öğrencilere severek, sevdirerek ve eğlendirerek öğretmenin önemli olduğuna vurgu yapan Bacaksız, “Eğitimlerin ardından öğrencilerimizin eğlenebileceği etkinliklere de yer verdik. Etkinliklerde öğrencilerin sosyalleşmesini, arkadaşlar edinmesini, takım ruhu kazanmasını, yeteneklerini keşfetmesini amaçladık. Yaz etkinliklerinde, ortaokul kız ve erkek öğrencilerimiz için ayrı mekânlarda, 5 haftalık eğlenceli bir etkinlik süreç yürüttük. Bu öğrencilerimiz ile yıl boyu Kâşif Gruplarında da etkinliklerimize devam edeceğiz. Bu süreçte maddî ve manevî olarak AGD’ye destek veren kardeşlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. ” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.